Кіберполіція повідомила, що хакери викрали персональні дані учасників АТО
Хакери викрали персональні дані учасників АТО, зламавши комп’ютер підрозділу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Про це повідомляє прес-служба Кіберполіції.
«Ми встановили комп’ютер, зламавши який, хакери отримали доступ до всієї інформації, що була розміщена не тільки на даному пристрої, а й в усій локальній мережі підрозділу. Нині ми проводимо ретельний огляд ураженої техніки», – заявив начальник департаменту Кіберполіції Сергій Демедюк.
Зазначається, кіберполіція визначає шляхи ураження комп’ютера вірусом та встановлює причетних до хакерства.
Окрім того повідомляється, що про витік даних стало відомо, коли користувач соцмережі Twitter під вигаданим ім’ям пропонував завантажити архіви з персональною інформацією учасників АТО. Він стверджував, що дані про вояків були вкрадені на одному з серверів МВС, однак, як стверджують у поліції, вони не знайшли підтвердження інформації щодо зламу серверів МВС України.
Користувач Twitter із вигаданим ім'ям пропонував дані про учасників операції на Сході
Наразі не повідомляється, які саме дані про учасників АТО були викрадені через отримання доступу до комп’ютера працівника Державної служби України у справах ветеранів та мережі.
Водночас заступник міністра соціальної політики Дмитро Золотухін зазначив, що серед іншого автор фейкового акаунту у Twitter стверджував, що представляє польських хакерів Anonymous, які долучені до роботи міжнародної розслідувальної групи Bellingcat.
«Представники Bellingcat спростували факт співробітництва з будь-ким з польської сторони. Крім того, Арік Толер (один з громадських розслідувачів групи Bellingcat - ред.) здійснив аналіз витоку даних та повідомив, що жодної чутливої інформації витік не містить, а самі файли ймовірно належали одній особі (яка можливо здійснювала виконання посадових обов'язків та роботу з нетаємною інформацією на своєму приватному комп'ютері)», – зазначив Золотухін.
«Повідомлення мають усі ознаки акції з боку ФСБ (чи іншої спецслужби), що мала на меті поглибити конфліктну ситуацію у відносинах України та Польщі, шляхом пов’язання витоку з польськими джерелами. Крім того, зловмисники хотіли застосувати авторитет Белінгкету для просування інформації. Сама інформація ніяких загроз для національної безпеки України не представляє», – додав він.