Кількість невивезеного сміття у Львові досягла рекордної позначки
У місті накопичилося майже 7 тис. тонн відходів
Сміттєзвалища, куди вивозити усе львівське сміття, немає. До того ж фірми-перевізники відмовляються працювати через тиск. Сьогодні, 12 червня, міська комісія з надзвичайних ситуацій звернулася до вищих органів державної влади з проханням оголосити Львів зоною надзвичайної екологічної ситуації.
Попри відсутність полігону, у місті донедавна ще працювало шість компаній перевізників сміття. Однак по-черзі вони припиняють свою роботу. Місяць тому зупинився «ЕкоСвіт» та компанія «Сад». Тепер критична ситуація і в компанії AВЕ Львів – перевізника, який обслуговує третину міста.
Юрій Грибан, директор компанії «АВЕ», розповів, що в офісах компанії тепер постійні перевірки: «8 червня відбувся четвертий за часом обшук поліції і практично обшук проводився з 12:00 до 18:00. Таким чином теж блокується робота підприємства».
На рахунку «АВЕ» – 230 неприбраних майданчиків, або ж 3 тис. тонн сміття. Така ж ситуація і в решти перевізників. Усі вони говорять про тиск поліції. Олександр Василянський , засновник компанії «Екосвіт», пояснює: «Кримінальні справи, які заведені за фактом незаконного скидання побутових відходів на території України, формулюючи ці заведені справи, приходять по рішенню Галицького суду по обшуку до усіх надавачів послуг».
У поліції від коментарів відмовилися.
Щодо сміття, то при постійній спеці, можливий ризик виникнення гострих кишкових інфекцій. Зараз ситуація – в межах норми.
Єдиним виходом для Львова, як вважають члени міської комісії, – офіційно оголосити місто зоною надзвичайної екологічної ситуації та ліквідувати її, відкривши полігони. Таке звернення надішлють до уряду, РНБО та президента.
«Якщо державні органи влади, які можуть своїм розпорядженням із завтрашнього дня зранку відкрити полігони, не будуть цього робити, я буду розуміти, що вони заганяють Львів у тупик. Бо як по-іншому це можна назвати? Я не маю жодного підпорядкованого полігону, жодного. Дана проблема є штучною, вона вирішується за один день», – пояснив міський голова Львова Андрій Садовий.
В Україні є 5,5 тис. сміттєзвалищ, однак обмежені обсяги львівського сміття погодилися приймати лише чотири з них.