Колесніченко закликає Генпрокуратуру заборонити ідеологічну рекламу у Львові
Народний депутат України Вадим Колесніченко звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням вжити заходів щодо призупинення поширення на території Львівської області так званої «соціальної реклами», яка порушує українське законодавство та прийняті нашою країною міжнародні зобов’язання. Про це інформує ресурс Правозахисного руху «Рускоязична Україна», який очолює цей народний депутат.
У зверненні до генпрокуратури Вадим Колесніченко зазначає, що 4 лютого 2011 виконком Львівської міської ради затвердив перелік соціальної реклами, яка буде експонуватися у місті Львові на білбордах і сітілайтах впродовж 2011 року. «У рекламі, погодженій Львівською міською радою, присутня явно відкрита пропаганда нацистського та терористичного характеру, завуальована під виглядом соціальної агітки. Так, зокрема, зазначена реклама містить наступні гасла: «69-я річниця утворення УПА» і «Річниця атентату, вчиненого Миколою Лемиком у 1933 році». Ініціатором останньої соціальної агітки є Всеукраїнське об’єднання «Свобода», - зауважив народний депутат України.
В.Колесніченко зазначив, що такі дії Львівської міської ради щодо затвердження подібної соціальної реклами, - це відкрита неповага до міжнародних зобов’язань, які взяла на себе Україна як член Організації Об’єднаних Націй.
Він, зокрема, повідомляє, що ООН засуджує будь-які види нетерпимості. За його словами, ця позиція підтверджена ООН 2008, 2009, 2010 роках у вигляді спеціальної резолюції «Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов’язаної з ними нетерпимості».
«Так, соціальна реклама на тематику «69-я річниця утворення УПА» відкрито пропагує нацизм, адже члени УПА були прихильниками цієї ідеології, співпрацювали з нацизмом, воювали проти країн антигітлерівської коаліції, в тому числі проти СРСР. Зазначена спроба Львівської міської ради героїзації УПА у вигляді розповсюдження соціальної реклами з написом: «69-я річниця утворення УПА» несумісна з обов’язками України як члена ООН. – коментує нардеп.
«Крім того, значної уваги з боку ООН потребує інша соціальна реклама у вигляді гасла: «Річниця атентату, вчиненого Миколою Лемиком у 1933 році», ініціатором якої стало ВО «Свобода». Важливо зауважити, що під терміном «атентат» у цьому контексті розуміється терористичний акт - «замах на вбивство». Досить часто до скоєння атентатів, терористичних дій вдавалася у своїй діяльності ОУН. Так, атентат на радянського консула у Львові як відповідь і знак протесту проти Голодомору в Україні 1932-1933 років, 21 жовтня виконав бойовик ОУН Микола Лемик, убивши в консульстві спеціально уповноваженого НКВД Олексія Майлова», - пояснює депутат.
«Члени ООН підтримують положення Дурбанської декларації, згідно з якою держави засудили збереження та відродження неонацизму, неофашизму і агресивних націоналістичних ідеологій, заснованих на расових і національних стереотипах. Генеральна Асамблея ООН підкреслює, що подібні види практики в будь-якому випадку і за будь-яких обставин не можуть бути виправдані», - додає Колесніченко.
У зв’язку з цим нардеп Колесніченко звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням вжити належних заходів з метою зупинити поширення Львівською міською радою "нацистської пропаганди", а також закликав Організацію Об’єднаних Націй, Раду Європи, Європейський парламент відреагувати на ситуацію, яка склалася в Україні з розповсюдження ненависницькі ідеологій та порушення міжнародних зобов’язань у цій сфері.