Конкурсна комісія провалила створення Держбюро розслідувань, – Луценко
До теми
Конкурсна комісія з обрання керівництва Державного бюро розслідувань не впоралася зі своїм завданням із політичних міркувань. Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко, повідомляє «Укрінформ».
«Сформована вищими інститутами виборча комісія не впоралася зі своєю роботою протягом тривалого часу. Чому так сталося? З моєї точки зору, виключно з політичних причин, ніяких юридичних причин такого сумного результату, чи то його відсутності, назвати я не можу», – зазначив Луценко під час засідання Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.
За словами Луценка, коли Антикорупційний суд створюватиметься за такими ж принципами, як і ДБР, то не варто очікувати швидкого результату.
«Очевидно, так створюватиметься й Антикорупційний суд. Якщо і його створюватимуть політики, то, боюся, і його доля буде такою ж. Політики не вважають за потрібне створювати органи, які покликані боротися з високопоставленою корупцією. В тім числі, через ДБР», – додав генпрокурор.
Тепер, за його словами, через відсутність ДБР прокуратура не матиме права після 21 листопада порушувати нові кримінальні справи, а зможе тільки розслідувати старі.
«В результаті слідство передавати нікуди. Перехідні положення КПК вказують, що з 21 листопада функції слідства, крім провадження за старими справами, в ГПУ не буде. Після цього за нами залишиться, приблизно, 35 тис. раніше порушених кримінальних справ, за винятком близько 15 тис. справ, які повинні бути передані НАБУ», – додав Луценко.
Зазначимо, що закон «Про Державне бюро розслідувань» (№ 2114) був підписаний президентом України ще в січні 2016 року.
Держбюро розслідувань має виявляти, розкривати і припиняти злочини, пов’язані з діяльністю організованих груп та злочинних організацій, розслідувати випадки катування та інших злочинів, пов’язаних з жорстоким, нелюдським або таким, що принижує гідність, поводженням або покаранням, вчинених прокурорами, слідчими (детективами) Національного антикорупційного бюро, СБУ, органів внутрішніх справ та працівниками інших правоохоронних органів.
Бюро має також розслідувати військові злочини, злочини, вчинені службовими особами, які займають особливо відповідальне становище.
Також бюро має займатись розслідуванням злочинів, які вчинили службові особи Національного антикорупційного бюро України, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (крім випадків, коли досудове розслідування цих злочинів віднесено до підслідності детективів підрозділу внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України).