Костел Св. Магдалени у Львові залишиться у власності міськради, – рішення суду

СуспільствоО.Г., 11 червня 20141

Суд не дозволив змінити власника костелу на вулиці Бандери, 10 у Львові з Львівської міської ради на релігійну громаду Римсько-католицької Церкви Святої Марії Магдалени. Нині будівля використовується як концертний зал Будинку органної та камерної музики.

Як повідомляють «Наші гроші. Львів», релігійна громада звернулася до суду, оскільки, на їх думку, будівля костелу площею 1 360,5 кв. м є культовою спорудою та має бути безоплатно передана у їх власність. Нині вона офіційно належить громаді міста Львова в особі Львівської міської ради.

За твердженням релігійної громади, саме парафія Римсько-католицької церкви Святої Марії Магдалени збудувала та була законним власником костелу до позбавлення таких прав владою тоталітарного режиму СРСР. 

Однак суд встановив, що повернення у власність релігійним організаціям передбачено лише у випадку, якщо майно перебувало у їх власності та було вилучено у цих організацій безпосередньо державою. Релігійна громада зареєструвалася як юридична особа вже після набуття чинності закону “Про свободу совісті та релігійні організації”, а також не довела, що раніше володіла будівлею. Тому судді відмовили у задоволенні позову.

З 1988 року по даний час костел використовується як концертний зал Будинку органної та камерної музики. Конфлікт навколо цієї будівлі триває вже багато років. Востаннє, протистояння загострилося, коли у 2010 році Львівська міськрада продовжила оренду костелу Будинку органної та камерної музики ще на 20 років.

Нагадаємо, нині Римсько–Католицька Церква має два костели у Львові — Св. Антонія й Катедру.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук