Козаки двічі брали штурмом Жовківський замок під час фестивалю Gazon Party
У Жовкві відбувся четвертий фестиваль Gazon Party у короля на хаті
У Жовкві пролунав фестиваль «Gazon Party у короля на хаті», під час якого відтворили історичні події облоги Жовкви козаками у 1648 році. Фестиваль вже вчетверте організовує активна місцева молодь.
Реконструктори відтворили події 370-річної давності, коли місто належало Собеським – родині майбутнього короля Речі Посполитої. У 1648 році козацькі війська під проводом Богдана Хмельницького під час національно-визвольної боротьби двічі підступали під мури Жовкви. Спершу місто взяли в облогу, між військами відбувся бій, після чого козаки взяли викуп. Адже, за версіями окремих істориків, Богдан Хмельницький народився саме тут, коли його батько Михайло служив в коронного гетьмана Станіслава Жолкевського, тогочасного власника міста. Можливо, саме ці сентименти вберегли місто від руйнівного штурму.
Тож учасники фестивалю, представники ГО «Департамент воєнно-культурної антропології», реконструктори зі Львова, Луцька, Миколаєва, Стрия, Києва та Кам’янця-Подільського, розбили біля замку наметове містечко, в якому жили впродовж фестивалю. Бій за Жовкву відтворили двічі – вночі та вдень.
Для дітей на фестивалі організували історичний квест замком та територією, де проводять археологічні розкопки. Було організовано ігрову зону, майстер-класи, середньовічні танці та показові спортивні виступи і змагання.
А дорослих впродовж двох днів розважали гурти «Дихай», Story band, «Шосте чуття», Michelle Band, Golden Brass, The Вйо.
Це вже четвертий фестиваль «Gazon Party у короля на хаті», який ініціативні мешканці Жовкви щороку організовують на День молоді. Фестиваль для відвідувачів безкоштовний. Як розповіли ZAXID.NET організатори фестивалю, цьогоріч більшість витрат взяла на себе Жовківська міська рада, яка виділила 95 тис. грн. Всі інші витрати покрили спонсори.
Жовква – історичне і туристичне містечко на Львівщині, збудоване за принципом «ідеальних міст» доби Ренесансу. Свого часу була улюбленою резиденцією короля Речі Посполитої Яна III Собеського. За кількістю пам’яток Жовква на другому місці в області після Львова. У 2017 році у всеукраїнському конкурсі «7 чудес України: історичні міста та містечка» Жовква отримала спецномінацію.