Кожне четверте дитяче отруєння у Львові – алкогольне
У Львові зростає кількість гострих алкогольних отруєнь дітей, при цьому серед отруєних дівчат і хлопців приблизно порівну. Про це повідомив 18 жовтня під час круглого столу у «Львівській політехніці» про соціальні аспекти функціонування МАФів завідувач реанімаційного відділення Львівської міської дитячої клінічної лікарні Ігор Лукасевич.
І.Лукасевич повідомив: «Я займаюся дитячою токсикологією більше 30 років, і чітко знаю зміни. Якщо коли отруєння медикаментами складали 70%, а 30% - немедичними речовинами, то зараз – навпаки: 30% - медикаментами, а 70% - немедичні. При цьому ріст відбувається не за рахунок побутової хімії, що було характерно наприкінці 80-х, у 90-х роках, а за рахунок саме алкоголю, етанолу».
За його інформацією, загалом ріст кількості гострих отруєнь алкоголем дітей у Львові за останні 3 роки склав 10-12%. «Якщо у 2009 році це було 16-18% від загальної кількості гострих отруєнь, то уже за 9 місяців 2011 – 22%. Кожне четверте отруєння – алкогольне», - заявив він.
Лікар також заявив: «Раніше у 70% випадках отруєння алкоголем фіксували у хлопців і 30% - у дівчат. Зараз це 50% на 50%. Таких дітей привозять групами по 3-4 особи. Вік отруєнь – 12-15 років. Отруюються змішаними енергетичними напоями, пивом та етанолом. Часто діти, які в 12-13 років потрапляють до нас з отруєннями, не знають таблиці множення, але добре орієнтуються в концентрації алкоголю в пиві».
За його словами, такі отруєння приводять до великої шкоди здоров’ю дітей. Часто батьки, не бажаючи громадського сорому, одразу на другий день забирають дітей з реанімації, і вони виявляються навіть недостатньо обстеженими. І.Лукасевич зазначив, що є окремі випадки, коли отруєних алкоголем дітей ставлять на психоневрологічний диспансерний облік. «Комусь пощастило, провчило, а комусь – сподобалося, і їх вже лікують від алкоголізму», - сказав він.
Завідувач реанімаційного відділення Львівської міської дитячої клінічної лікарні висловив думку: «Моя думка як лікаря, і як патріота свого міста - треба зав’язувати з продажем алкоголю на маршрутах, де діти і студенти йдуть на навчання. Ніде у світі такого нема. Мені здається, що влада, яка надавала дозволи підприємцям, має це припинити».
Зазначимо, під час круглого столу представники освітніх закладів Львова – директори шкіл, представники університетів, дитячі лікарі, представники шкільних урядів, батьківських комітетів, духовенства, громадські діячі вимагають від міської влади більш скрупульозно регулювати діяльність кіосків, щоб убезпечити дітей та підлітків від вживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів.