Країни ОПЕК+ домовилися продовжити скорочення видобутку нафти до серпня
Країни ОПЕК+ домовилися про продовження угоди зі скорочення видобутку нафти ще на місяць – до початку серпня. Про це йдеться у проекті підсумкового комюніке зустрічі делегатів країн ОПЕК+, пише Bloomberg.
Таким чином, в липні, як і в травні-червні, учасники угоди будуть скорочувати видобуток на 9,7 мільйона барелів на добу. За попередніми даними, в другому півріччі планувалося скорочення на 7,7 мільйона барелів на день.
Угоду підтримали два найбільші постачальники – Росія і Саудівська Аравія. Остання навіть пропонувала продовжити квоти до кінця грудня 2020 року.
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) – картель, створений нафтовидобувними державами для стабілізації цін на нафту. Членами цієї організації є країни, чия економіка залежить від доходів з експорту нафти.
ОПЕК+ – це домовленість, яка охоплює не тільки країни-члени картелю, але й низку інших: Азербайджан, Бахрейн, Бруней, Казахстан, Малайзію, Оман, Південний Судан, Росію та Судан.
Що відбувається з світовим нафтовим ринком
Різке падіння цін на нафту сталося 9 березня, після початку паніки на фінансових ринках, яку спричинив коронавірус. Також ключові виробники нафти у світі – країни ОПЕК+ не змогли домовитися про зниження обсягів видобутку нафти для того, щоб її пропозиція відповідала попиту та не призвела до зниження ціни.
Така ситуація сталася через позицію Росії, яка відмовилася від поступового зниження експорту нафти. В результаті, найбільше падіння цін на нафту вдарило саме по економіці РФ, оскільки понад 50% російського експорту складають нафта та газ. Тобто половина валютних надходжень до російської економіки від торгівлі залежить від цін на енергоресурси, і якщо вони падають, то це спричиняє падіння російського рубля.
Врешті-решт країни ОПЕК+ домовилися про скорочення видобутку — на 9,7%. Пізніше, 20 квітня, ціни на американську нафту марки WTI впали спершу до нуля, а згодом до від’ємних значень. Це падіння зачепило й нафту інших марок, зокрема європейської Brent та російської Urals.
У підсумку угода ОПЕК+ та пом'якшення карантину в деяких країнах дозволили цінам на нафту дещо вирости, зокрема російська нафта подорожчала на 22%.