Кремль підтримує Тимошенко щодо створення парламентської республіки в Україні?
“Канцлерська модель” управління, в якій відсутній президент і влада повністю належить парламенту, зробить нашу державу беззахисною перед зовнішніми загрозами, зокрема, перед агресією Росії. БЮТ, відстоюючи "канцлерську" республіку, очевидно має на меті не тільки здобути максимум влади, а й усунути президента, як гаранта Конституції і головнокомандувача Збройних сил", - так прокоментував народний депутат-“нашоукраїнець”, член парламентського комітету в закордонних справах Андрій Парубій заяву бютівця Івана Кириленка. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі партії.
Як стало відомо, під час зустрічі з послом Німеччини голова фракції БЮТ Іван Кириленко заявив, що Україна рухається до німецької моделі організації управління. У зв’язку з цим, за словами бютівця, українська Конституція потребує вдосконалення ключових положень, які стосуються розмежування повноважень між гілками влади.
А.Парубій нагадав, що “ідея запровадження так званої канцлерської республіки, про яку говорять бютівці, є ненова в українській політиці. "Канцлерську" модель вже багато років відстоює КПУ”.
“Нашоукраїнець” також зазначив, що і “російська влада через підконтрольних їм політиків активно лобіює запровадження “канцлерської моделі” в Україні”. “Кремль розуміє, що при введенні в нашій державі парламентської республіки - без Президента, який може оперативно приймати рішення в сфері національної безпеки, вони зможуть зреалізувати ті агресивні плани, які мають щодо нашої держави”, - переконаний А.Парубій.
“Ми знаємо, що для БЮТ, ПР і КПУ заблокувати роботу ВР - це не є проблема, - наголосив депутат. - А паралізований парламент в парламентській республіці - це якраз те, що потрібне Росії”.
На переконання А.Парубія “ідея запровадження “канцлерської республіки” немає жодної перспективи, оскільки вона не підтримується в суспільстві”. “За даними соціологічних досліджень, більше половини наших громадян є прихильниками або президентської або президентсько-парламентської системи правління, - констатує депутат, - Тому подібні ідеї носять кон’юнктурний, вузькопартійний характер”.