Концерт «По клавішах через століття» відлунає у львівській філармонії 22 липня о 19:00. Помилуватися багатством технічних прийомів та винахідливістю у звукотворенні кличе Фестиваль концертів літньої пори. Цієї п’ятниці у Філармонії зазвучать твори Баха, Шумана, Равеля, Мессіана та Котюка. Виконуватиме піаністка Меланія Макаревич.
«Коли наступає літо, то наступає найгірша пора для митців, музикантів, високих професіоналів. Вони би хотіли влітку також виступати десь», ― зазначила ініціатор Фестивалю літньої пори Олена Мацелюх.
На вихідні оглянути техніку Другої світової війни можна у селі Червоне Золочівського району, а також побувати біля Бродівського котла і вшанувати героїв. Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» запрошує до села Червоне, що на Золочівщині, 24 липня. Саме тут у липні 1944-го року зійшлися в поєдинку німецькі та радянські війська. Тоді, за волею долі, в складі однієї та другої армії були українці. Товариство за своє існування віднайшло і перепоховало останки ста наших вояків, що були тоді у складі "червоних" та до 70, що воювали в складі дивізії СС «Галичина». Приїжджі зможуть побачити техніку та обмундирування того часу.
«Не варто поділяти українців на тих, хто були за німців, і тих, хто були за москалів. Це були наші діди, батьки наших батьків. І ми повинні гідно вшанувати одних й інших. Бо це є наше, наша історія», ― каже керівник товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомир Горбач.
Білоруський художник Валерій Мартинчик у Національному музеї пропонує андеґраундне мистецтво. Він презентує глядачу свою провокацію, де поєднує космічну свідомість з розумінням людини. Ще в молоді роки художник, який зараз мешкає у Великобританії, противився радянській пропаганді і організував угрупування білоруських митців-нонконформістів «Форма».
«Коли поступив ще в художнє училище, він брав участь у виставках мистецтва андеґраунду вже і через це його було виключено», ― розповів директор Національного музею Ігор Кожан.
Виставка вже триває у музеї.