Львів і область досі не погодили кінцеві зупинки у місті
Через територію Львова курсує 23 приміські автобуси. Попри численні наради в головному управлінні розвитку інфраструктури з обласними перевізниками, досі приміські та міжміські маршрути не погодили з містом кінцеві зупинки.
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради з посиланням на управління транспорту та зв’язку ЛМР.
Також, як наголошують в управління транспорту, більшість цих маршрутів дублює міські маршрути.
«За дорученням голови ОДА більше півроку тому була створена робоча група щодо впорядкування схем обласних маршрутів. Досі жодного узгодження приміських та міжміських маршрутів з транспортною схемою Львова не прийнято, не погоджені їхні кінцеві зупинки, більшість обласних маршрутів дублює міські», - зазначили у міському управління транспорту та зв’язку.
Нагадаємо, відповідно до нової маршрутної мережі, приміські маршрути не мали б пролягати через місто. Тож Львівська міська рада не погоджувала зупинки на території міста для приміських маршрутів. А відповідно до п. 28 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, місцями зупинки автобусів на приміських та міжміських маршрутах визначаються автостанції, а у разі їх відсутності – місця розташування автопавільйонів, на яких розміщується інформація, що містить найменування зупинки, початкового та кінцевого пунктів маршруту і час відправлення автобусів. Місця зупинки автобусів приміських маршрутів на території населених пунктів, крім автостанцій, погоджують виконавчі органи сільських, селищних і міських рад.
«Ми відвідували усі наради щодо приміських автобусних перевезень, на які нас запрошувала Львівська обласна державна адміністрація, бо це питання важливе для Львова. Однак результату досі нема. На ці наради запрошують і перевізників, але, зрозуміло, що вони з доброї волі не погодяться на скорочення чи зміни маршрутів. Такі рішення має приймати обласна адміністрація як організатор перевезень і вносити відповідні зміни у паспорти маршрутів та у договори. Відповідно до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, внесення змін постійного характеру до маршруту (продовження, скорочення, зміна шляху проходження між зупинками), введення або вилучення зупинок, зміна графіка руху може здійснюватися на міських і приміських маршрутах у разі зміни шляху проходження (продовження або скорочення без зміни виду сполучення), що не перевищує 25% загальної протяжності маршруту, шляху проходження (без зміни кінцевих зупинок та виду сполучення), якщо така зміна стосується не більш, як 30% загальної протяжності маршруту», - зазначили в управлінні транспорту та зв’язку.
Нагадаємо, загалом у Львові є 6 автостанцій: АС-8 на пл. Двірцевій - Городоцький, Самбірський, Старосамбірський, Мостиський напрями, АС-4 на вул. Шевченка - Яворівський напрям, Головний автовокзал - Стрийський напрям, Пустомитівський, Миколаївський напрями, АС-5 на вул. Зелена - Бібрський напрям, АС-6 на вул. Личаківська 227 - Золочівський, Перемишлянський напрями, АС-2 на вул. Б.Хмельницького - Сокальський, Радехівський, Жовківський, Бродівський, Кам’яно-Бузький напрями, АС-3 на вул Петлюри.
Проблемними місцями з несанкціонованими кінцевими зупинками в управлінні транспорту та зв’язку ЛМР називають вул.Наукову, вул.Куліша, приміський вокзал, пл.Двірцеву, пл.Кропивницького, вул.Шевченка, пл.Св.Теодора, пл.Св.Юра, пл.Митна, пл. Петрушевича.
Як альтернативні кінцеві зупинки визначено вул.Садову, ст.Підзамче та приміський вокзал.
Нагадаємо, у липні мер Львова у відповідь на запитання, чому обласні маршрути №371 і 171 їздять містом, відповів: «Тому що корупція. Так як мене інформують, певні перевізники занесли хабарі в обласну державну адміністрацію, і там управління транспорту ОДА з порушенням всіх норм та законів видало їм тимчасові дозволи. Я думаю, тут правоохоронні органи повинні навести лад».
Згодом управління розвитку інфраструктури Львівської ОДА має намір скерувати до суду позов проти міського голови Львова Андрія Садового про захист ділової репутації. Причина – те, що мер Львова неодноразово називав «корумпованим і таким, яке укладає безпідставно тимчасові договори на перевезення».