Львів вдруге звернеться до уряду щодо критичної ситуації зі сміттям у місті
Львівська міська рада повторно звернеться до обласної та державної комісії з ТЕБ і НС щодо критичної ситуації зі сміттям у Львові. Таке рішення прийняли сьогодні вранці на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.
Місто проситиме уряд унеможливити критичну ситуацію на полігоні, а також забезпечити посилене патрулювання на полігоні, щоб уникнути будь-яких провокацій.
«Також потрібно звернутися до в.о. міністра охорони здоров’я щодо епідеміологічної ситуації, яка може виникнути в місті – щоб була відповідна реакція. Також – звернення до державних органів влади щодо самого полігону твердих побутових відходів, на якому однозначно треба швидкими темпами продовжувати всі протиаварійні роботи, щоб не було біди», ― зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
30 листопада Андрій Садовий звернувся до прем’єр-міністра з листом про необхідність невідкладного проведення протиаварійних робіт на полігоні та проханням виділити кошти з резервного фонду державного бюджету України.
«Відповідь була 21 грудня щодо надання узгодженої пропозиції. Ми в грудні місяці підтвердили, що готові співфінансувати на 50 відсотків виконання цих робіт. Це 24 мільйони від міста. З потеплінням буде ще більша небезпека на рухомій частині тіла полігону. Є реальні загрози зсуву, ― пояснив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак. ― Так само просив би, щоби ці роботи було доручено проводити державній службі МНС України. Тому що якщо ці додаткові кошти підуть не через ці підрозділи, буде потреба робити корекцію проекту – це час. Далі потрібно буде проводити тендер на виконавця цих робіт і потрібно буде отримати згоду Малехівської ради про виділення додаткової ділянки для початку цих робіт».
Ці питання треба вирішити до весни, поки нема потепління, додав Сергій Бабак.
«Ми минулого тижня звернулися з відповідними листами до управління внутрішніх справ, прокуратури, СБУ щодо недопущення будь-яких нештатних ситуацій на полігоні, бо є дамба, інфільтрати, є критична ситуація. Щоби знову часом не сталося такої біди, яка була в травні, коли полігон підпалили», ― підсумував міський голова Львова.
Станом на сьогодні близько третини майданчиків є переповненими. Тому комісія просить, щоб і обласна, і державна комісії долучилися до роботи і надали змогу користуватися новими полігонами, куди можна вивозити сміття безпосередньо зі Львова.