«Львівська газета» пішла з кіосків

30 грудня вийшов останній паперовий випуск газети

«Львівська газета» пішла з кіосків
фото ZAXID.NET
Перша шпальта останнього паперового випуску «Львівської газети»

«Львівська газета» припиняє вихід на папері і буде повністю переорієнтована на онлайн. 30 грудня вийшов останній паперовий випуск газети. Про це повідомила ZAXID.NET головна редакторка газети Ірина Гамрищак.

За словами Ірини Гамрищак, рішення закрити газету було пов’язано із змінами, що відбуваються у світі споживанні інформації: кількість людей, які отримують інформацію з паперу, зменшується, а інформація швидко змінюється та застаріває.

«Я розумію, що паперові видання мають право на існування, але «Львівська газета» вибрала інший шлях розвитку», - заявила головна редакторка видання Ірина Гамрищак.

З 1 січня 2016 року «Львівська газета» працюватиме виключно як інтернет-видання за адресою gazeta.lviv.ua. Ірина Гамрищак сподівається, що це позитивно вплине на якість видання. Згідно з оновленою концепцією, «Львівська газета» має стати «по-справжньому львівською».

«Ми акцентуватимемо на місцевий тематиці, а не на стрічці новин. Будемо розробляти більші теми: львівська господарка, львівське життя, львів’яни. Ми хочемо показати живих людей і що їх турбує», - каже Ірина Гамрищак.

Окрім цього, у переході «Львівської газети» з друкованого формату в онлайн важливим став економічний аспект.

«Оскільки в Україні немає заводу, який би виготовляв газетний папір, весь папір нинішня преса купує в Європі. Відповідно всі залежні від курсу євро. Тому друк став дуже дорогим задоволенням. Проблем з фінансуванням в газети не було, ми закриваємо цей рік абсолютно нормально. Але виключивши з бюджету питання друку та паперу, ми маємо в 10 разів більше шансів стати прибутковими», - каже Ірина Гамрищак.

Зміни у роботі видання вплинули і на склад колективу. «Львівській газеті» довелось позбутись відділу збуту. Натомість, за словами Ірини Гамрищак, всі журналісти зберегли свою роботу, і видання навіть шукає нових.

Щоденна «Львівська газета» була заснована у 2002 році з ініціативи львівського бізнесмена Ярослава Рущишина і відомого культурного діяча Маркіяна Іващишина. Першим головним редактором «Львівської газети» був Олег Онисько, який тепер очолює ZAXID.NET. У 2005 році газету придбав власник мережі супермаркетів «Арсен» та «Інтермаркет» Роман Шлапак, який перетворив газету на тижневик, а у 2010 році видання перейшло під контроль Богдана та Ярослава Дубневичів (тепер народні депутати від БПП «Солідарність»).

Після закриття «Львівської газети» на ринку львівської преси, що останніми роками стрімко скорочується, залишилося лише чотири суспільно-політичні газети – «Експрес», «Високий Замок», «Львівська Пошта» і комунальний тижневик «Ратуша», який наступного року очікує роздержавлення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук