Львівська інфекційна лікарня придбала бактеріологічний аналізатор за 2 млн грн
Аналізатор за лічені години визначає збудник хвороби. Раніше це тривало тиждень
До теми
У Львівській обласній інфекційній лікарні працівники бактеріологічної лабораторії почали визначати збудники інфекційних хвороб за допомогою автоматичного бактеріологічного аналізатора. Цей апарат після встановлення збудника інфекційної хвороби, відразу ж підбирає антибіотики, до яких чутлива та чи інша бактерія. Це дозволяє всього за декілька годин діагностувати інфекційне захворювання, нерідко доволі рідкісне, і чітко підібрати лікування.
Про такий аналізатор лікарі-інфекціоністи мріяли останні п’ять років, але оскільки апарат доволі дорогий – близько 2 млн. грн, то придбати його було проблематично. Спочатку сподівалися, що аналізатор для лікарні куплять благодійники, але не вийшло.
Навесні цього року директору Львівської обласної інфекційної лікарні Сергію Федоренку вдалося домовитися з виробниками медичного обладнання придбати автоматичний бактеріологічний аналізатор на умовах лізингу. У серпні аналізатор доставили в лікарню і запустили його в роботу.
«Перемовини ми вели останні три роки і ось він вже три тижні працює у бактеріологічній лабораторії лікарні. Апарат- корейського виробництва, адаптований для роботи в країнах Євросоюзу. Такі є у Польщі, Чехії, Словаччині та інших країнах Євросоюзу. Вартість цього аналізатора – 1 млн 600 тис. грн, а разом з тест-системами – майже 2 млн грн. Ми придбали його для лікарні на умовах лізингу», - сказав ZAXID.NET Сергій Федоренко.
За словами Сергія Федоренка, цей апарат дозволяє у випадку якоїсь надзвичайно рідкісної хвороби, коли є сумнів, чи це дійсно цей збудник, вийти на будь-яку лабораторію європейських країн, де є такі ж аналізатори, і підтвердити діагноз.
Бактеріологічний аналізатор при встановленні збудника хвороби відразу визначає антибіотики, до яких він чутливий – найбільш чутливий, менш чутливий і нечутливий. Це дозволяє не лише з першого дня розпочати правильне лікування пацієнта, що допоможе уникнути ускладнень, а й вирішити ще одну важливу для нас проблему – уникнути звикання до антибіотиків.
До появи в лікарні бактеріологічного аналізатора лаборанти витрачали не менше тижня, аби встановити збудник інфекційних хвороб, особливо тих, які зустрічаються нечасто. А лікарі, як пояснила ZAXID.NET лікар-епідеміолог лікарні Наталія Тімко, лікували пацієнтів емпіричним способом, тобто, призначали антибіотики, виходячи з інструкції до них чи відповідно до протоколів лікування. На одних антибіотики діяли, на інших – ні. Якщо через три дні не наступало полегшення, призначали інші.
«Раніше йшло не менше п’яти днів на те, аби дізнатися, який мікроорганізм викликав захворювання. І ще треба було днів два, або встановити, який антибіотик до нього чутливий. Тепер встановити збудник і визначити, до якого антибіотика він чутливий, можна всього за декілька годин», - сказала Наталія Тімко.