Вересневий кашель у дітей: чому він виникає і як його позбутися

Вересневий кашель у дітей: чому він виникає і як його позбутися
фото умовне
При правильному лікуванні кашель у дітей може пройти за 5-6днів, при неправильному - за три тижні і більше

Заняття у школі, дитячих садках лише розпочалися, надворі стоїть доволі тепла сонячна погода, а чимало дітей уже кашляє: одні лише покахикують, в інших кашель такий, що рот не закривається. У декого ще й підвищилася температура.

У соціальних мережах матері активно обмінюються думками про те, хто і як лікує кашель у дітей. Одні вдаються до народної медицини, інші – з перших днів переходять на медикаменти.

Чому у вересні у дітей виникає кашель? Чи можна цьому запобігти і що робити, коли дитина вже захворіла? Чи можна дітям, що кашляють, іти у садок, школу?

Нині гостем ZAXID.NET є головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко, яка порадить батькам, які діяти.

«Батьки по-різному реагують на кашель у дітей. Одні вважають, що нічого страшного нема, покашляє і перестане. Інші відразу беруться лікувати: хто – малиною, калиною, а хто – медпрепаратами. Але і одні, і другі діють неправильно, а це призводить до того, до діти вже у вересні потрапляють до лікарень з важкими бронхітами, бронхіолітами, запаленнями легень тощо», - каже Наталія Тімко.

Що викликає кашель у дітей?

Чимало людей помилково вважає, що різноманітні віруси, бактерії можуть уражати дітей лише у холодну пору. Та, за словами епідеміолога, аденовіруси, риновіруси циркулюють постійно. Нині є багато випадків ентеровірусної інфекції, першими проявами якої можуть бути катаральні ознаки.

Діти після канікул пішли в садки, школи і почили обмінюватися мікрофлорою. Одні повернулися з Одеси, інші – з Закарпаття. Вірус потрапляє у колектив і ті, у кого трішки ослаблений імунітет, починають хворіти.

Кашель – це не хвороба, а сигнал про те, що в організм потрапив якийсь подразник.

«І таких подразників є дуже багато. Це може бути алерген, вірус, бактерія (туберкульозу, кашлюка, пневмококу, гемофілійної палочки) тощо. Тому дуже важливо визначити цей подразник відразу, як тільки дитина почала кашляти, бо від цього залежить лікування. До речі, кір, на який цього року захворіло найбільше в Україні мешканців Львівщини ( і дітей, і дорослих), також може у перші кілька днів мати катаральні симптоми – кашель, підвищену температуру», - каже Наталія Тімко.

За її словами, кашлюк у серпні-вересні також активізувався, хоча його реєструють впродовж усього року. Захворювань, при яких одним із симптомів є кашель, доволі багато. І визначити - це прояв звичайнісінької застуди чи якось іншого захворювання - може лише лікар.

Чи може дитина з кашлем іти в садок, до школи?

Наталія Тімко радить до з’ясування причини кашлю дітей в школу, садок не водити, бо якщо в організм дитини потрапила бактерія, то це і стан хворого погіршить, і він може інших дітей заразити.

«У перші дні появи кашлю слід звернутися до сімейного лікаря чи педіатра, щоб він послухав, як працюють легені, бронхи, визначив дихання жорстке чи ні, сухий кашель чи вологий, бо він цього залежить і лікування. Якщо лікаря щось насторожить, він призначить лабораторні обстеження, відповідні медпрепарати. При правильному лікуванні дитина може одужати за 5-6 днів, при неправильному і затягуванні з візитом до лікаря лікування може затягнутися до трьох тижнів і довше», - каже Наталія Тімко.

Чому самолікування є небезпечне?

Якщо мати без консультації лікаря дасть сину чи доньці препарати, які розріджують слиз, то його, за словами епідеміолога, може бути настільки багато, що дитина не зможе нормально відкашлювати. А це погіршить її стан і призведе до запалення легень.

У жодному разі не можна на свій розсуд давати дітям спазмолітичні чи бронхорозширюючі препарати, бо неправильно підібрані доза, режим дозування можуть ускладнити стан хворого.

На самовільне вживання антибіотиків – табу, бо це викликає звикання. Кожен збудник є чутливий до певних антибіотиків. І щоб знати, який антибіотик призначити, треба спершу встановити збудник хвороби.

« При самолікуванні і тривалому кашлі можуть виникати різноманітні ускладнення: бронхіт може перейти в запалення легень, запалення легень може поєднуватися з запаленням плеври (плеврит). На цьому фоні може приєднатися будь-яка інша інфекція. Якщо неправильно лікувати алергічний кашель, то може розвинутися бронхіальна астма. Нерідко починається все з кашлю, а закінчується тим, що у дитини болять руки, ноги, горло, є проблеми з нирками тощо», - каже Наталія Тімко.

Дуже важливо вчасно діагностувати і такі захворювання як кір, коклюш, туберкульоз тощо, одним із симптомів яких є кашель. А це може зробити лише лікар.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук