Львівська мерія дозволила університету реконструювати палац Бесядецьких
Після реконструкції у палаці проводитимуть лекції для студентів та організовуватимуть зустрічі
Львівський національний університет імені Івана Франка реконструює занедбаний палац Бесядецьких, що на площі Галицькій, 10. Містобудівні умови та обмеження для реставрації палацу Бесядецьких у п’ятницю, 23 листопада, погодив виконавчий комітет Львівської міської ради.
ЛНУ ім. Івана Франка відновить аварійну східну частину палацу Бесядецьких та у західному крилі створить репрезентаційний центр.
ЛНУ ім.І.Франка є балансоутримувачем палацу із 2002 року. Проте за 16 років університет спромігся тільки зміцнити фундамент палацу. На капітальний ремонт маєтку забракло коштів. Весь цей час будівля палацу перебувала в аварійному стані. У 2017 році в університеті заговорили про наміри реконструювати палац за проектом, який розробив Інститут «Укрзахідреставрація». Проект передбачав надбудову третього поверху та відхід від автентичного вигляду. Втім, цей проект місто не може погодити через нові Державні будівельні норми, які забороняють відхід від автентичного вигляду пам’ятки.
Відтак керівництво університету зараз шукає кошти на фінансування наступного проекту. Попередня вартість робіт складає близько 50 млн грн.
«Реконструкцію палацу проводитимуть або за кошти державного бюджету, або за кошти приватного інвестора або, можливо, навіть за грантові кошти. Наразі шукаємо джерело фінансування. Розраховуємо на бюджетні кошти, але, зважаючи на фінансові труднощі в країні, розуміємо, що, можливо, доведеться шукати приватного інвестора чи орієнтуватися на співфінасування», — повідомив ZAXID.NET речник Львівського університету Олег Вівчарик.
Реконструйовані приміщення університет використовуватиме для науково-освітньої діяльності.
«У будівлі плануємо облаштувати дві великі зали для проведення зустрічей із делегаціями, відомими людьми тощо. Також у планах — підготувати приміщення для навчання студентів. Вірогідно, що у палаці читатимуть лекції для студентів різних факультетів», — наголосив Олег Вівчарик.
Довідка: Палац Бесядецьких – єдина збережена на сьогодні у Львові резиденція садибного типу часів ХVІІІ ст. Дата будівництва невідома. В архівах згадують лише про пожежу у 1745 році, яка практично знищила палац. Після пожежі резиденцію відбудував відомий архітектор Бернард Меретин – автор проекту собору св. Юра у Львові. У 1758 році палац перейшов у власність графів Бєльських. Наприкінці XVIII ст. у будинку розміщувалось поштове управління, а від 1800 року – палацом володів граф Теодор Потоцький. У часи СРСР тут була обласна бібліотека. Останню реконструкцію палацу проводили ще у 1934 році.