Львівська міськрада збереться на позачергову сесію через розгін блокади
Через силовий розгін протестувальників на станції Кривий Торець Львівська міська рада 14 березня збереться на позачергову сесію.
Інформацію про скликання позачергової сесії ZAXID.NET підтвердив керівник управління «Секретаріат ради» ЛМР Юрій Лукашевський. «Сесія сьогодні точно буде на 17:00. Ми вже розіслали депутатам повідомлення. Щодо порядку денного ще не готовий говорити. Попередньо йдеться про одне питання», – заявив Юрій Лукашевський.
Зазначимо, що під час позачергового засідання депутати розглядатимуть звернення до президента щодо розгону учасників торговельної блокади ОРДЛО. Наразі тексту звернення ще немає – його мають погодити перед сесією керівники фракцій.
Водночас депутати фракції «Самопоміч» також збирають підписи для скликання позачергової сесії Львівської облради. Однак наразі невідомо, чи депутати ЛОР також зберуться на позачергову сесію.
Нагадаємо, 13 березня у «Штабі блокади блокади торгівлі з окупантами» заявили про захоплення силами СБУ і спецпідрозділу поліції КОРД редуту протестувальників на станції Кривий Торець. Згодом в Антитерористичному центрі при СБУ повідомили, що затримали в зоні проведення антитерористичної операції 43 людини зі зброєю. Пізніше народний депутат України Семен Семенченко з посиланням на дані волонтерів повідомив, що редут «Штабу блокади торгівлі» на залізничній станції «Кривий Торець» розгромили, а близько сорока осіб затримано.
Вночі 14 березня мер Львова Андрій Садовий назвав «шляхом в нікуди» силовий розгін і затримання силовиками учасників торговельної блокади з ОРДЛО і закликав президента Петра Порошенка негайно звільнити затриманих. «Той, хто порадив Вам піти на цей крок - зробив Вам ведмежу послугу. Це шлях в нікуди. Зробіть зараз те, що у Ваших силах - звільніть негайно всіх захоплених ветеранів-активістів. Це брутальна провокація внутрішнього конфлікту!» – заявив Садовий, звертаючись до президента.
Також в ніч на 14 березня будівлю Волинської обласної державної адміністрації захопили прибічники «штабу економічної блокади окупованого Донбасу» через затримання блокадників у Кривому Торці Донецької області, котрі вимагали звільнити затриманих поліцією та СБУ блокадників на Донбасі. Ще низка протестних заходів відбулась у Києві, Винниці, Чернівцях тощо.
Водночас у Львові вночі з 13 на 14 березня активісти кількох громадських організацій під час переговорів з керівниками Львівської облдержадміністрації, управлінь Нацполіції та СБУ висунули низку вимог щодо затриманих під час розгону блокади.