Львівська міськрада вимагає у центральної влади покарати винних у розгоні блокади
Депутати закликали уряд націоналізувати російські компанії в Україні і заборонити торгівлю російськими товарами
Депутати Львівської міськради вимагають припинити застосування сили до учасників блокади окупованих територій Донбасу та заборонити торгівлю товарами російського виробництва. За відповідне звернення до президента, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради під час позачергового засідання сесії 14 березня проголосували 54 депутатів.
«Ми, депутати Львівської міськради, із обуренням сприйняли новину про силовий розгін Торецького редуту блокади торгівлі з окупованими територіями. Більше того, це діяння йшло в парі з незаконним затриманням і побиттям 46 людей», – мовиться у зверненні депутатів, яке озвучила представниця фракції «Самопоміч» та вдова бійця АТО Олена Пасевич.
У прийнятому зверненні депутати вимагають невідкладно назвати тих, хто віддав наказ про розгін редуту на залізничній станції «Кривий Торець» та публічно покарати винних, а також припинити застосування сили до учасників блокади торгівлі з окупантами.
Крім того, у своєму зверненні депутати вимагають визнати території, підконтрольні «ДНР» та «ЛНР», окупованими Росією, заборонити торгівлю російськими товарами та товарами з окупованих територій, а також націоналізувати розташовані в Україні підприємства, які належать росіянам.
Перед прийняттям звернення кожна з фракцій оприлюднила свою позицію щодо ситуації навколо блокади ОРДЛО.
«Українська влада перейшла межу моралі. Добровольців затримали як злочинців, тривають репресії проти патріотів», – наголосив голова фракції УКРОПу Ігор Телішевський, зазначивши, що під час розгону блокади постраждали четверо представників партії.
«Народний контроль» виступає за повну блокаду окупованих територій. Торгівля з агресором вигідна олігархам», – сказав голова фракції «Народного контролю» Валерій Веремчук.
Голова фракції ВО «Свобода» Маркіян Лопачак наголосив, що серед затриманих учасників блокади було кілька «свободівців». «Ми вважаємо, що події у Кривому Торці – провина влади і вимагаємо негайно усунути з посад силовиків, винних у розгоні», – сказав він.
Голова фракції Української галицької партій Тарас Чолій зазначив, що будь-які стосунки з окупованими територіями мають бути припинені. Він також наголосив на необхідності звільнення всіх полонених військових.
Представниця фракції БПП Уляна Пак у своєму зверненні закликала владу дотримуватись законодавства під час переміщення товарів через лінію розмежування в зоні АТО, а всі політичні сили до єдності.
«Вчорашні події – це повернення до найгірших кривавих практик з часів Януковича, що стало початком Революції Гідності, мусить бути покаране», – йдеться у зверненні фракції «Самопоміч».
Додамо, що на засідання сесії, яке позачергово скликали спеціально для прийняття звернення, активісти принесли банери з вимогою припинити торгівлю з окупованими територіями.
Нагадаємо, 13 березня у «Штабі блокади блокади торгівлі з окупантами» заявили про захоплення силами СБУ і спецпідрозділу поліції КОРД редуту протестувальників на станції Кривий Торець. Згодом в Антитерористичному центрі при СБУ повідомили, що затримали в зоні проведення антитерористичної операції 43 людини зі зброєю. Пізніше народний депутат України Семен Семенченко з посиланням на дані волонтерів повідомив, що редут «Штабу блокади торгівлі» на залізничній станції «Кривий Торець» розгромили, а близько сорока осіб затримано.
Вночі 14 березня мер Львова Андрій Садовий назвав «шляхом в нікуди» силовий розгін і затримання силовиками учасників торговельної блокади з ОРДЛО і закликав президента Петра Порошенка негайно звільнити затриманих. «Той, хто порадив Вам піти на цей крок - зробив Вам ведмежу послугу. Це шлях в нікуди. Зробіть зараз те, що у Ваших силах - звільніть негайно всіх захоплених ветеранів-активістів. Це брутальна провокація внутрішнього конфлікту!», – заявив Садовий, звертаючись до президента.
Також в ніч на 14 березня будівлю Волинської обласної державної адміністрації захопили прибічники «штабу економічної блокади окупованого Донбасу» через затримання блокадників у Кривому Торці Донецької області, котрі вимагали звільнити затриманих поліцією та СБУ блокадників на Донбасі. Ще низка протестних заходів відбулась у Києві, Винниці, Чернівцях тощо.
Водночас у Львові вночі з 13 на 14 березня активісти кількох громадських організацій під час переговорів з керівниками Львівської облдержадміністрації, управлінь Нацполіції та СБУ висунули низку вимог щодо затриманих під час розгону блокади.