Львівська винахідниця витратить міжнародні гранти на вдосконалення своєї медичної розробки
На конкурсі юних дослідників у США школярка Соломія Леньо завоювала дві нагороди
Упродовж 13-18 травня в місті Пітсбурзі (США) відбувався міжнародний конкурс школярів-винахідників Intel ISEF. Участь у ньому взяли понад 1,5 тис. тінейджерів-науковців із 70 країн світу. На ньому свої винаходи представила й українська команда, яка виборола 5 спеціальних нагород. Дві з них дісталися випускниці львівського НВК «Школа І ступеня — гімназія» Соломії Леньо.
Дівчина презентувала програмне забезпечення, що допомагає лікарям-кардіологам швидше ставити діагнози пацієнтам, які мають серцево-судинні захворювання. Розробка 16-річної школярки не залишилась поза увагою журі, яке й оцінило її двома нагородами. Суму грошових призів дівчина не розголошує, проте переконує: цього вистачить, щоби розвивати свій винахід.
«Першим був грошовий сертифікат від Української малої академії наук під егідою ЮНЕСКО, другий – такий же від короля Саудівської Аравії Абдулазіза аль Сауда та його фонду Mawhiba's. Гроші маю намір скерувати у вдосконалення своєї розробки, зокрема, попрацювати над точністю, щоби рівень похибки у системі знизився до мінімального. В найближчому часі – запуск версії мобільного додатку, що дозволить лікарям та пацієнтам отримувати аналіз електрокардіограми і ставити діагноз в екстремальних умовах», – поділилася планами юна винахідниця.
Батьки дівчини згадують: інформацію для старту роботи над розробкою Соломія самостійно збирала впродовж двох місяців.
«Хвилювань стосовно її роботи було дуже багато, адже мету наша дитина поставила для себе високу. Недосипала ночами. Проте вона дуже працездатна і це вселяє гордість та повагу», – кажуть батьки винахідниці Андрій та Оксана Леньо.
Соломія вже визначилася, де здобуватиме фах програміста. Вона хоче вступити на факультет комп'ютерних наук Українського католицького університету. Опісля дівчина мріє відкрити школу, в якій би її слухачів навчали використовувати штучний інтелект.