Львівські чиновники переконали церкву стишити гучномовці під час служб
Приводом стала скарга мешканця на «Гарячу лінію міста Львова»
Керівництво релігійної громади УГКЦ церкви Введення в храм пресвятої Богородиці, що у Сихівському районі Львова, зреагувало на прохання чиновників місцевої райадміністрації та обіцяє зменшити звук зовнішніх гучномовців під час церковних служб. Приводом стала скарга одного з мешканців на гучний звук динаміків церкви, розташованої поруч із житловими будинками.
Кілька днів тому львів'янин Артем Коваленко звернувся зі скаргою на сторінку «Гарячої лінії міста Львова» у Facebook з тим, що церква Введення в храм Пресвятої Богородиці, що на вул. Чукаріна, 5, щонеділі вранці гучно транслює з зовнішніх динаміків богослужіння, і це заважає мешканцям сусідніх багатоповерхівок.
«Чи є дозвіл у церкви, яка стоїть майже впритул до багатоквартирних будинків на встановлення зовнішніх динаміків? Кожної неділі з самого ранку транслюють Службу Божу на всю вулицю», – написав дописувач Артем Коваленко. Прикметно, що більше трьох років тому на «Гарячій лінії міста Львова» уже публікували схожий допис від Олександри Гас, причому текст обох скарг збігається дослівно.
Допис викликав жваве обговорення та зібрав майже 2000 коментарів. В обговоренні мешканці пересварилися – одні переконані, що молитва не може заважати нікому, а інші вважають дії церковників порушенням законодавства та санітарних норм.
На скаргу львів'янина зреагували у Сихівській райадміністрації Львова. «Сихівська РА попросила настоятеля церкви зменшити звук динаміків, аби це не заважало людям у навколишніх будинках, але водночас дозволяло транслювати богослужіння на вулиці», – повідомили адміністратори «гарячої лінії» у відповіді на скаргу.
Настоятель парафії церкви Введення в храм пресвятої Богородиці отець Любомир Ортинський підтвердив ZAXID.NET, що керівництво парафії зреагувало на прохання чиновників. «Ми стишили», – запевнив він.
Настоятель парафії каже, що зовнішні динаміки вмикають для того, щоб Службу Божу слухали люди, які перебувають на подвір’ї храму. «Якщо є люди надворі, ми мусимо їм дати доступ, щоб люди почули слово Боже. Тому ми стараємося, щоб було чути на подвір’ї. Десь вітер повіяв і доніс, то вже тяжко називається», – вважає о. Любомир Ортинський.
На його думку, такі скарги пишуть «далекі від церкви люди». «Ті скарги пишуть люди, які не ходять до церкви. Їм тривога не мішає, а церква і богослужіння їм мішає. Ми не винні, що церква є близько від будинків», – пояснює о. Любомир Ортинський.
Зазначимо, скарги мешканців на церковні гучномовці час від часу трапляються в інших містах. Зокрема, в Луцьку та Тернополі містяни реєстрували петиції з вимогою заборонити церквам проводити ранкові служби через гучномовці. У луцькій мерії вирішили не реагувати на такі скарги, натомість звернення передали Волинській єпархії ПЦУ. Натомість міська влада Тернополя рекомендувала парафіям все ж знизити рівень звуку гучномовців під час служб.