Львівські медики виявили тропічну малярію у 46-річного чоловіка, який повернувся з Уганди
Чоловік перебуває на лікуванні у Львівській обласній інфекційній лікарні
До теми
У вівторок, 7 липня, у Львівській обласній інфекційній лікарні у 46-річного чоловіка, який тривалий час працював в Африці, виявили найважчий вид малярії – тропічну малярію, повідомила ZAXID.NET лікар-паразитолог львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Елла Матіяш.
За словами Елли Матіяш, чоловік шість років працював в Африці, в Уганді. Зі слів пацієнта, профілактичного лікування від малярії не проходив, захищався від комарів різними спреями, сітками тощо.
Чоловік родом з Дніпропетровщини, до Львова приїхав у справах і тут у нього піднялася температура, почалася лихоманка, озноб, слабкість. Він запідозрив малярію і звернувся до лікарів інфекційної лікарні. Після обстежень інфекціоністи діагностували у пацієнта найважчий вид малярії – тропічну малярію.
«Його стан середньої важкості. Чоловік вчасно звернувся по допомогу до медиків. Зараз він перебуває на лікуванні в Львівській обласній інфекційній лікарні, де отримує відповідне лікування», – каже Елла Матіяш.
На Львівщині щороку фіксують один- три випадки малярії. Останній випадок тропічної малярії на Львівщині було зафіксовано у січні 2019 року. 43-річний львівський бізнесмен повернувся з Конго, де заразився малярією. До лікарні він потрапив у важкому стані і врятувати його медикам не вдалося.
Нагадаємо, малярія – це гостре інфекційне захворювання, яке характеризується гострим, а інколи затяжним перебігом, періодичними підйомами температури тіла, збільшенням печінки, селезінки.
Є чотири види малярії, найбільш важкою є тропічна малярія, що у 40% закінчується смертю. Захворювання передається від хворої до здорової людини через укуси малярійних комарів.
На сьогодні не існує вакцини проти малярії, однак це захворювання піддається профілактиці та лікуванню. Тому, за рекомендаціями ВООЗ, перед поїздками в ендемічні з малярії країни, обов’язково слід пройти відповідне профілактичне лікування, яке дозволить значно знизити ризик захворювання тяжкими формами малярії, попередити ускладнення хвороби.