Львівські студенти розробили додаток для відтворення вигляду дерев'яної фортеці у Тустані
У заповіднику також планують запустити комп’ютерну гру на основі архітектури Тустані
Студенти «Львівської політехніки» розробили мобільний додаток «Доповнена реальність» для відтворення вигляду фортеці Тустань у ХІІІ столітті. Про це ZAXID.NET розповів директор історико-культурного заповідника «Тустань» Андрій Котлярчук.
«Ідея додатку виникла кілька років тому, подібна програма є у Колізеї у Римі. Це допомагає відвідувачам уявити, як виглядала пам’ятка на момент свого існування. Ви скачуєте програму і наводите камеру смартфона на об’єкт, на екрані з’являється реконструкція будівлі. Оскільки дерев'яна забудова фортеці у Тустані давно втрачена, то мало людей знають, як раніше виглядало це місце. Тепер це стало простіше», – розповів Андрій Котлярчук.
Додаток розробили студенти Віктор Сорочак та Микола Держило. Вони самі звернулися до історико-культурного заповідника разом зі своїм керівником з Інституту підприємництва та перспективних технологій «Львівської політехніки». Хлопці безкоштовно розробили додаток для Android, де можна побачити як виглядала фортеця з чотирьох ракурсів. Скачати гру можна у магазині додатків Play Маркет.
Програму планують вдосконалювати, зараз можуть виникати неточності з відтворенням зображення через яскраве сонце, туман чи дощі. Кількість ракурсів у музеї планують розширювати, обіцяють також розробити версію для IOS.
Ви скачуєте програму і наводите камеру смартфона на об’єкт, на екрані з’являється реконструкція
У заповіднику зараз працюють над іще одним мультимедійним проектом, за допомогою технології фотогеометрії розробляють 3D-моделі традиційних бойківських хат села Урич. Згодом моделі хат викладуть на сайті заповідника. Ці розробки ляжуть в основу правил місцевої забудови для того, щоб новобудови зберігали традиційні форми та силуети.
Також директор заповідника розповів, що тут планують запустити комп’ютерну гру на основі архітектури Тустані.
«Тема Тустані дуже сприятлива для розробки гри, можна буде популяризувати за допомогою неї Давньоруський період. Свого часу гра «Козаки» мала шалену популярність, думаю забавка про наш музей матиме не менший попит», – каже Андрій Котлярчук.