«Львівський кіноцентр» пристосовують для осіб з особливими потребами

Встановили поручні та кнопки виклику, на черзі — пандуси

СуспільствоАндріана Строцька, 17 серпня 2017, 21:20 481 0

У «Львівському кіноцентрі» долають бар'єри. Тут уже встановили поручні для тих, кому важко пересуватись. А біля входу в кіноцентр і у санвузлі закріпили пристрої, якими можна покликати допомогу. Протягом двох тижнів установлять і пандуси. Після цього кіноцентр стане повністю доступним для людей з інвалідністю.

У кіноцентрі встановили спеціальні звукові сигнали на стіни. Тепер будь-хто може покликати на допомогу: треба лише натиснути на кнопку. Сигнал одразу прозвучить на касі. І працівник прийде на допомогу. Такі звукові сигнали уже є при вході та в туалеті.

«При першому виклику допомоги дзвоник буде йти на пейджер персоналу кіноцентру, а також і на сам дзвоник, який буде стояти на касі. Адже тут завжди перебувають люди. Кожен дзвоник має свою мелодію. І вона буде відзначена. Так само можна встановити табло, яке буде показувати номер дзвоника і щоб вже було зрозуміліше, куди йти», — пояснив Андрій Породко, директор ЛКП «Львівський кіноцентр».

Цю систему перевіряє Костянтин. Хлопець має ДЦП. У кіноцентр приходить вкрай рідко. Обіцяє навідуватися частіше, бо тепер впевнений, що допомогу нададуть йому вчасно.

«Я би натиснув на кнопку, якби мені було погано. І тоді з кіноцентру мені би допомогли», — розповів Костянтин Іщенко, людина з інвалідністю.

У кіноцентрі почали закріплювати поручні в санвузлі, щоби людям було легше пересуватися. Директор кіноцентру запевняє: такі поручні допоможуть не тільки людям з інвалідністю, а й вагітним жінкам і літнім людям.

«Висота поручнів має бути до 80 см. Вони відкидаються, щоби можна було переїхати і щоби вони не заважали. З іншого боку також будуть причеплені поручні. Щоби можна було за дві ручки зачепитися. Біля умивальника і на виході будуть також», — пояснив Андрій Породко.

Залишилось встановити пандуси на вході. Аби на кіно без стороньої допомоги могли потрапити люди з обмеженими можливостями. Наприклад, Ярослав уже й не пригадає, коли востаннє був у кінотеатрі.

«Немає пандусів і немає можливості туди заїхати. Коли тебе носять, твоє достоїнство вбивають у душі. Нести треба два рази: коли людина народжується і коли вмирає. А весь час носити, це вже не то», — вважає Ярослав Мудрий, людина з інвалідністю.

Ремонт у «Львівському кіноцентрі» закінчать до вересня. На це Львівська міська рада виділила 50 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук