Львівський суд оштрафував селищну раду Брюховичів на 10,5 тис. грн
Селищна рада не виконала рішення суду з вимогою опублікувати оголошення про позов «Львівської залізниці»
Львівський окружний адмінсуд оштрафував Брюховицьку селищну раду на 10,5 тис. грн за невиконання ухвал суду. Рада двічі проігнорувала вимоги суду опублікувати оголошення про позов «Львівської залізниці», що хоче визнати протиправним затвердження проекту коригування Генерального плану Брюховичів, яким зменшили площу ділянки залізниці. Про це йдеться в ухвалі суду від 7 жовтня.
Як пояснила виданню «Наші гроші. Львів» суддя-спікер Львівського окружного адміністративного суду Роксолана Качур, суд приймає рішення про публікацію інформації про позов лише в особливих провадженнях – щодо встановлення законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів.
«Як постановив Верховний Суд, генеральний план – це нормативно-правовий акт, який поширюється на широке коло осіб. А тому, коли оскаржують такі акти, усі зацікавлені особи мають про це дізнатись і вступити в процес при бажанні. Статтею 264 Кодексу адміністративного судочинства встановлено, що у разі відкриття в таких справах провадження суд зобов’язує відповідача опублікувати оголошення у виданні, в якому цей акт оприлюднили», – пояснила вона.
Селищна рада Брюховичів цю вимогу не виконала, тому суд вирішив її оштрафувати. «Львівська залізниця» вимагала визнати нечинним рішення селищної ради щодо затвердження генплану селища ще у 2018 році. Підставою стало те, що смугу відведення залізниці, згідно з документом, зменшили до 15 метрів, чим порушили її право на постійне користування земельною ділянкою, що перебуває у державній власності. Натомість суду надали витяги з реєстру, що чотири ділянки – приватизовані.
Суд першої інстанції закрив провадження, пояснивши, що спір є приватно-правовим і не містить ознак публічно-правового спору, а тому цю справу мав би розглядати, наприклад, господарський суд, а не адміністративний. Це рішення підтримав і апеляційний суд, натомість колегія суддів Верховного Суду визнала, що генплан є нормативно-правовим актом органу місцевого самоврядування, тому у квітні попередні рішення скасували, і справу направили до суду першої інстанції для продовження розгляду.