Львівський суд виправдав трьох підозрюваних у вбивстві після шести років утримання в СІЗО
Галицький районний суд Львова виправдав трьох осіб, яких підозрювали в умисному вбивстві та шість років утримували в СІЗО. Усіх трьох звільнено з-під варти у залі суду. Про це інформує інтернет-видання IA ZIK.
Справа стосувалася вбивства громадянки Олександри М. у Львові. У липні 2010 року в квартирі виявили тіло жінки з ознаками насильницької смерті. 12 липня 2010 року Галицький РВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області відкрив щодо цього кримінальну справу за ознаками умисного вбивства.
За підозрою у скоєнні вбивства органи досудового розслідування цього ж року затримали трьох підозрюваних – Володимира О., Андрія Ч. та Ірину Л. Їх помістили в Львівський слідчий ізолятор, де вони утримувалися до грудня 2016 року.
Як зазначають у Регіональному Центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області, загалом у справі було допитано 271 особу, проте інформації, яка б сприяла розкриттю даного злочину, не знайдено.
28 грудня 2016 року суд виправдав 49-річного Володимира О., 41-річного Андрія Ч. та 34-річну Ірину Л., підозрюваних у вчиненні злочину, у зв’язку з тим, що не доведено їх вину у вчиненні злочину. Після шести років перебування у слідчому ізоляторі, запобіжний захід у вигляді тримання їх під вартою було скасовано. Усіх трьох осіб звільнено з-під варти у залі суду.
Нагадаємо, згідно з прийнятим у 2015 році «законом Савченко», один день попереднього ув’язнення у СІЗО зараховують за два дні позбавлення волі. Водночас, умисне вбивство, у якому підозрювали трьох затриманих карається позбавленням волі на строк від семи до п’ятнадцяти років.
Як пояснив голова Личаківського районного суду Львова Сергій Гирич, якщо вирок залишиться в силі, то екс-підозрювані мають право подати позов до суду про відшкодування завданих ним збитків. Згідно із законом, громадянам відшкодовуються:
1) заробіток та інші доходи, які він втратив внаслідок незаконних дій;
2) майно (в тому числі гроші, грошові вклади і відсотки за ними, цінні папери та відсотки за ними, частка у статутному фонді господарського товариства, учасником якого був громадянин, та прибуток, який він не отримав відповідно до цієї частки, інші цінності), конфісковане або звернене в дохід держави судом, вилучене органами дізнання чи досудового слідства, органами, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, а також майно, на яке накладено арешт;
3) штрафи, стягнуті на виконання рішення суду, судові витрати та інші витрати, сплачені громадянином;
4) суми, сплачені громадянином у зв'язку з наданням йому юридичної допомоги;
5) моральну шкоду.
Відшкодування проводитимуть за рахунок коштів державного бюджету.
Зазначимо, що від 2012 року термін перебування підозрюваних у СІЗО обмежений. Тим, кому інкримінують скоєння нетяжких злочинів, термін утримання під вартою під час слідства буде обмежено до 6 місяців, 12 місяців можуть провести у СІЗО звинувачені у тяжких злочинах. До прийняття змін у кримінально-процесуальному кодексі у 2012 році не було жодних обмежень утримання людей під арештом до винесення вироку.