Львівський театр ім. Курбаса запрезентував виставу за текстами Сковороди

КультураМарічка Крижанівська, 12 листопада 2015, 17:56 774 0

Філософія Сковороди – у новому трактуванні, зрозумілому сучасному глядачеві. У Львівському театрі імені Леся Курбаса показали прем'єрну виставу «Благодарний Еродій» за текстами Григорія Сковороди.

Ця вистава уже була колись у репертуарі курбасівців, але змінилося покоління акторів і не було сенсу просто поновлювати і вводити нових людей. Режисер Володимир Кучинський надумав поставити цілком нову виставу.

«І не захоплюватися Сковородою просто не можна. Це найкраще, що є у нас в культурі, особливо в бароковій культурі. Чого варте оце самурайське його переконання вдячності до життя, природи, Бога», – прокоментував режисер Володимир Кучинський.

Андрій Водичев – єдиний із артистів, хто грав у попередній версії, але тоді виходив на сцену у ролі Еродія, а тепер – його батька.

«Вистава запускає цей механізм благодаріння, яке насправді, якщо говорити про сьогоднішній час, то багато людей не користується цим механізмом. І завдяки Сковороді, текстам, воно запускається в простір», – розповів Андрій Водічев.

Сценографію Володимир Стецькович створив у формі яйця як символу зародження Всесвіту, а навколо нього – мультимедійна проекція зоряного неба.

У виставі «Благодарний Еродій» театр Леся Курбаса презентує філософію Григорія Сковороди як космічну, вселенську, однакову для буддистів і конфуціанців, християн і язичників.

«Всі, які є невдоволення, всі біди тільки від того, що не задоволений самий собою – це істина, яка найчастіше звучить у виставі і до якої ведеться вся історія. Це таке найвище для мене, це просвітлення», – зізнався виконавець ролі Еродія Олег Онещак.

Барокову культуру часів Сковороди підсилили ірмосами, музикою того ж часу, з якими працювала акторка і співачка Тамара Ґорґішелі.

«Ми виконуємо різні ірмоси, також відому пісню сковородинську «Всякому городу». Були імпровізаційні моменти, також творилися і свої пісні», – додала Тамара Ґорґішелі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук