Львів'янам розповіли як вберегти себе від інсульту
Інтерни Львівського медуніверситету вимірювали львів'янам артеріальний тиск і визначали рівень глюкози в крові
До теми
У Львові провели День профілактики інсульту. У середу, 16 жовтня, львів'янам вимірювали тиск та робили аналіз крові. Усе для того, аби запобігти хворобі, яка з кожним роком молодшає. Журналісти ZAXID.NET зібрали поради як щонайшвидше розпізнати інсульт. Адже під час цієї недуги відлік іде на секунди.
Біля оперного театру інтерни Львівського медуніверситету вимірюють львів'янам артеріальний тиск і визначають рівень глюкози в крові — бо цукровий діабет підвищує ризик інсульту.
«Мене цікавить здоров'я як моє, так і людей, і я побачив, що люди збираються. Подумав: невже прийшли знову щось купляти? Бачу, що тиск міряють. І тому вирішив перевірити», — розповідає пан Михайло.
Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. В Україні це ледь чи не перша хвороба, яка забирає найбільше життів. Аби відновити після інсульту тіло та розум повністю, першу допомогу треба надати упродовж чотирьох з половиною годин.
«Більше 110 тисяч осіб щорічно в Україні хворіють на інсульти. Половина з них помирає. Тому що це важкі інсульти. Половина з тих, що залишилися, залишаються інвалідами», — каже представниця Національної академії медичних наук Олена Євстігнеєва.
Тож медики розповідають як вберегти себе від інсульту. Перш за все, кажуть, варто пильнувати за артеріальним тиском. Саме він може бути тривожним передінсультним дзвінком.
«Якщо артеріальний тиск вище 140, то ризик розвитку інсульту зростає в два рази. Вище 160 — відповідно, в чотири. Тобто, чим вищий артеріальний тиск, тим більша ймовірність розвитку так званої хвороби малих судин», — пояснює завідувачка кафедри невропатології і нейрохірургії Анжеліка Паєнок.
А як недугу розпізнати? Добре симптоми запам'ятовуються завдяки абревіатурі МОЗОК. М – порушення Мовлення, О – асиметрія Обличчя, З – Запаморочення, О – Очі, тобто раптове погіршення зору, К – слабкість та оніміння Кінцівок.
Якщо в людини є ці ознаки, якщо вона не може широко всміхнутися, підняти однаково дві руки і вимовити просте речення — варто негайно телефонувати до швидкої.