Медичний центр Святої Параскеви безпечний для пацієнтів
Львівський медичний центр Святої Параскеви пройшов незалежний аудит з інфекційного контролю, який підтвердив високий рівень епідеміологічної безпеки у цьому закладі. Незалежний аудит був ініційований керівництвом клініки після виявлення коронавірусу у кількох співробітників інфікованих в побуті, які були оперативно відсторонені від роботи.
«Думаючи про вихід з карантину або пом’якшення його заходів, для нас принципово важливо зробити це абсолютно безпечно, щоб унеможливити ймовірність нових випадків інфікування, – розповіла керівниця медичного центру Св. Параскеви Тетяна Міхнова. – Аби бути певними, що всі наші заклади є безпечними для відвідування та роботи, я ініціювала проведення аудиту з інфекційного контролю в клініках мережі, який провела Національна експертна група з інфекційного контролю (NEGIC). Ця структура вже багато років поспіль займається комплексним впровадженням інфекційного контролю в лікувальних установах задля створення безпечних умов надання медичної допомоги».
11 травня експерти NEGIC Катерина Сояк та Дар’я Аронова провели аудит в усіх підрозділах медичного центру Св. Параскеви і визнали його безпечним для працівників і відвідувачів.
У висновку експертів окремо підкреслено, що адміністрація вжила всіх необхідних заходів згідно наказів МОЗ з урахуванням ризиків на робочих місцях, для закладів такого типу в умовах пандемії коронавірусу:
- Забезпеченість засобами індивідуального захисту всього медичного персоналу;
- Організована система первинного скринінгу відвідувачів на наявність симптомів ГРВІ;
- Високий рівень настороги щодо виявлення та недопущення внутрішньолікарняної передачі Covid-19;
- Збереження основних функцій закладу в умовах карантину та створення безпечних умов для всіх груп пацієнтів.
«Нам було важливо отримати підтвердження від зовнішньої організації про високий рівень інфекційної безпеки у наших закладах, адже кожного дня ми прикладаємо значних зусиль задля забезпечення інфекційної безпеки співробітників та відвідувачів, – каже Тетяна Міхнова. – Але робота над покращенням якості інфекційного захисту – це безперервний процес, оскільки працювати в нових умовах з появою коронавірусу доведеться ще тривалий час і ключовим моментом є вміння аналізувати, проводити роботу над недоліками та впроваджувати нові підходи до профілактики, тому ми з готовністю прислухалися до всіх порад, що надали нам експерти, щоб ставати кращими для вас».