Мільярд гривень від Тимошенко не врятує від кризи будівельну галузь
Народний депутат України, член Президії Єдиного Центру Оксана Білозір вважає, що ініціативи Уряду щодо виділення Державній іпотечній установі 1 млрд грн не врятують будівельну галузь від кризи. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі ЄЦ.
"Сьогодні суттєво знизилась купівельна спроможність громадян. Представники середнього класу, які в останні роки були основними покупцями квартир, зазнали найбільшого удару від кризи. Тому, нерозумно розраховувати, що після доступу до кредитів ми матимемо "кредитний бум", - зазначила депутат.
Оксана Білозір вважає, що будівельна галузь не вийде з кризи, якщо забудовники не знизять ціни як мінімум на 30%.
"Сьогодні найдешевші квартири, які пропонує Київміськбуд у столиці в будинку, який буде здано в експлуатацію через півтора року, коштують 1100 доларів за квадратний метр. В той час як на ринку вже є пропозиції за 800 доларів. Різниця майже 30%. А за ціною 900-1000 доларів досить гарний вибір варіантів. Тобто житло, що будується без зниження ціни, не буде конкурентним на ринку. Ціна має бути знижена не менш як на третину, і це як мінімум", - зазначила депутат. У сусідній Варшаві, де зарплати значно більші ніж в Києві, ціни на житло знизились до 600 доларів за кв. метр.
Білозір також зауважила, що рішення Уряду захищає інтереси забудовників, а інтереси громадян, які потребують житла, знову залишаться незахищеними.
"Яку схему пропонує реалізувати Уряд? Надати громадянам можливість отримати кредит в банку і вкласти ці гроші в будівництво житла. А які гарантії, що компанія житло побудує? Чому ризики знову покладаються на інвесторів? Якщо будівництво заморозиться, позичальник все одно змушений буде виплачувати кредит", - обурилася депутат, зазначивши, що, як голова Тимчасової слідчої комісії, стикалася з випадками, коли інвестори роками виплачують кредит, так і не отримавши квартири.
"Якщо громадянин отримає кредит під конкретну квартиру, то, згідно до норм Закону "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва", інвестор не має права повернути вкладені кошти, а вимушений буде очікувати на квартиру. Забрати кошти можна за умови, якщо забудовник порушить термін введення будинку в експлуатацію більше ніж на 18 місяців. Тобто ризики інвестування в будівництво нового житла настільки великі, що будь-який юрист не порекомендує клієнту купувати квартиру в недобудові", - вважає Білозір.