Міністр інфраструктури звинуватив парламент у гальмуванні реформ
Пивоварський піде у відставку 16 лютого, якщо парламент не виконає чотири умови
Члени Кабінету міністрів домовилися погодити програму дій на 2016 рік, у випадку її невиконання уряд повинен піти у відставку, сказав міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, який 4 лютого відкликав свою заяву про відставку.
За його словами, 8 лютого члени уряду мали обговорити програму дій на 2016 рік. На цьому ж засіданні вони мали фіналізувати умови, обов’язкові до виконання всіма гілками влади. «Якщо вони не будуть виконані, Кабмін встає і йде», – заявив він в інтерв’ю ЛІГА.net, опублікованому у вівторок, 9 лютого.
«Уряд подасть у парламент список умов із термінами їх виконання. Щось треба буде ухвалювати впродовж тижня, щось – двох, на щось знадобиться місяць. Але рішення мають бути вже зараз», – сказав Пивоварський.
На запитання, скільки він готовий чекати змін на посаді міністра, Пивоварський відповів: «До 16 лютого. Тоді стане зрозуміло, приймає парламент ці рішення чи ні».
Пивоварський озвучив свої умови:
«Перша – справедлива зарплата держслужбовців. Без цього не можна забезпечити якісну роботу всього апарату чиновників».
«Друга – створення нової програми коаліції й запровадження відповідальності за її невиконання», – сказав він.
Пивоварський обурився: «Минулого тижня за закон про цільовий дорожній фонд проголосувало 140 депутатів. А це основний закон для реформи автодору! Ще один закон про реформу автодору № 0954 і закон про внутрішній водний транспорт навіть не винесли на порядок денний. Я відповідаю за реформи, а Рада вже розроблені законопроекти навіть не виносить на голосування, а якщо виносить — не ухвалює».
«Послухати депутатів – в уряді сидять одні негідники, які нічого не роблять. При цьому в парламенті лежить майже 100 життєво необхідних для розвитку країни законопроектів, які просто не ухвалюються», – наголосив він.
«Третя (умова) – приватизація. Сьогодні держкомпанії буквально “дояться” для виведення коштів на фінансування політичних партій і для депутатів особисто. Це відбувається як на центральному рівні, так і на регіональному», – сказав міністр.
«Подивіться на список стратегічних держкомпаній. Там є компанія Укрінтеравтосервіс. У ній немає нічого стратегічного, але на ній заробляють гроші. І тому я вже 14 місяців хочу й не можу змінити керівника», – зазначив він.
«Міняю керівника Херсонського порту. Кількість отриманих депутатських звернень – величезна. Жовтневий порт, Укрпошта — ситуація аналогічна: конкурси заблоковано судом», – сказав Пивоварський.
На його думку, «усі держкомпанії, крім невеликої кількості стратегічних (на кшталт Нафтогазу, Укрпошти, Укрзалізниці), треба терміново продати».
«Це одне з джерел зла. Тут генеруються корупційні потоки, які потім направляють на боротьбу зі мною й ініціативами нашого міністерства», – сказав він.
«Наступна (умова) – реформа адміністрування податків, і це не ідеться про зниження податкових ставок. Про цю реформу говорять 14 місяців. Рішення можна прийняти зараз і наступного тижня почати реформу», – заявив Пивоварський.