Міносвіти хоче продовжити термін обговорення нового українського правопису
Міністерка освіти заявила, що продовження терміну обговорення проекту нового українського правопису дозволить долучити науковців, які не є учасниками робочої групи
Міністерство освіти і науки виступає за продовження громадського обговорення проекту нової редакції українського правопису, заявила міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич.
За її словами, людям бракує достовірної інформації щодо цього питання.
«Наші спостереження і бурхлива дискусія навколо правопису свідчать про те, що треба продовжити це громадське обговорення і треба більша інформаційна кампанія, тому що люди лякаються, що їм заборонять говорити якось так, а змусять говорити якось інакше. Тому що багато з них навіть не читали цей правопис і цю пропозицію докладно, але хтось десь щось чув», – сказала Лілія Гриневич в інтерв’ю «Радіо Свобода».
Вона вважає, що нова редакція правопису потребує додаткової наукової дискусії, а продовження терміну обговорення дозволить долучити науковців, які не є учасниками робочої групи.
«Коли ми будемо мати більш-менш суспільно узгоджений варіант, він повинен бути спочатку затверджений Кабміном, розглянутий всіма центральними органами влади і після того буде ухвалено рішення», – розповіла посадовиця.
Доцільність змін у правописі Лілія Гриневич пояснила тим, що багато нинішніх норм виникли в результаті русифікації української мови.
Раніше стало відомо, що обговорення проекту триватиме до 15 вересня. Із повним текстом проекту нового українського правопису можна ознайомитись на сайті Міністерства освіти, а з коротким його оглядом – у нашому матеріалі.
До слова, в рамках громадського обговорення проекту нового українського правопису у соцмережах запустили флешмоб з закликом легалізувати фемінітиви. Йдеться про назви посад і професій жіночого роду, адже наразі в українській офіційно-діловій мові низка професій чи посад названа лише у чоловічому роді. Правописну комісію закликають рекомендувати вживання фемінітивів на позначення жінок у професійному контексті, у тому числі жінок з військовими званнями – не лише у розмовній мові, а й норматизувати вживання фемінітивів і в публіцистичному, і в художньому, і в науковому, і в офіційно-діловому стилях.