Мінприроди ініціює створення української бурштинової біржі

СуспільствоОксана Руда, 29 липня 20156040
Мінприроди ініціює створення української бурштинової біржі

Міністерство екології та природних ресурсів України вважає доцільним створення бурштинової біржі у Рівному.

За словами заступника міністра екології Світлани Коломієць, така біржа підвищить ефективність збуту бурштину, передає прес-служба уряду.

Вона зазначила, що Україна посідає провідне місце у світі за запасами бурштину, та перше у світі – за його якістю, тоді, як коли у Польщі та Росії частка каміння ювелірної якості складає 10-15%, в Україні – 25 %.

Крім того, невелика глибина залягання призводить до того, що собівартість видобутку українського бурштину-сирцю на  20-40 % нижча за калінінградський. Окрім того, український бурштин є менш водонасиченим, відтак, легшим та здатним до значно більш філігранної обробки ювелірами-різьбярами.

«Як бачите, ми маємо усі передумови, щоб бути одним зі світових лідерів з експорту бурштину. Але при цьому єдина у світі бурштинова біржа знаходиться не в нас, а у Гданську, і наші ювеліри змушені купувати на Гданській біржі нелегально вивезений український бурштин, але вже значно дорожче», – зазначила Світлана Коломієць.

Вона пояснила, що для виключення монополії та створення ринку відповідних відносин така біржа може бути не одна.

«Бурштинові біржі мають стати єдиним майданчиком для легальної торгівлі «сонячним камінням». Прозорі умови участі у біржовій торгівлі, вищі за чорний ринок ціни та жорсткі правила обліку видобутого каменю – запорука зміни Україною статусу сировинного донора на статус сильного гравця на ринку бурштину. Ми маємо експортувати не дешевий сирець, а виробляти напівфабрикати та ювелірні вироби. Це генеруватиме більше коштів в національну економіку», – наголосила Коломієць.

Вона додала, що Мінприроди наполягатиме, щоб у фінальній редакції законопроекту «Про видобуток бурштину» залишилась норма щодо створення біржі.

Нагадаємо, за підрахунками спеціалістів, обсяг незаконно видобутого бурштину щонайменше складає від 150 до 300 тон на рік, а тіньовий ринок оцінюється майже в півмільярда доларів.

Нагадаємо, нещодавно Мінекології запропонувало надати можливість видобувати бурштин як державним, так і приватним підприємствам.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук