У Мін'юсті розповіли, як каратимуть злісних неплатників аліментів
Другий пакет законів «ЧужихДітейНеБуває» серед іншого передбачає автоматичне зростання суми боргу від 20 до 50 %, кримінальну відповідальність за ухилення від суспільно корисних робіт, арешт фінансових активів, звільнення з посади держслужбовця за несплату аліментів понад 12 місяців тощо. Про це розповів керівник Головного територіального управління юстиції у Київській області Олексій Шевченко, йдеться у повідомленні Мін’юсту.
«Серед основних новацій другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває – автоматичне зростання суми боргу від 20 до 50 % (1 рік – на 20%, 2 роки – на 30%, 3 роки – на 50%), кримінальна відповідальність за ухилення від суспільно корисних робіт, арешт фінансових активів, звільнення з посади державного службовця за несплату аліментів понад 12 місяців тощо», – повідомив Шевченко.
Чиновник уточнив, що завдяки новим нормам мінімальний розмір аліментів збільшать до рівня прожиткового мінімуму, який наразі становить близько 2 тис. грн.
Водночас, за словами Шевченка, ці закони є соціально справедливими:
- добросовісним батькам буде компенсовано частину коштів, витрачених на навчання дітей у закладах вищої освіти;
- оподаткування аліментів від батьків-нерезидентів буде скасовано;
- ті батьки, які доглядають за важкохворими дітьми, отримають додаткове право на відпустку, а період такого догляду буде зараховано до трудового стажу.
Крім того, нові закони кардинально змінюють порядок регулювання виїзду дитини за межі України: після набрання ними чинності тому з батьків, з ким проживає дитина, вже не потрібно буде отримувати згоду іншого, щоб вивезти її за кордон на строк до 1 місяця.
Зазначимо, що 3 липня Верховна Рада посилила відповідальність за несплату аліментів. Законом зменшено сукупний розмір заборгованості за несплату аліментів до трьох місяців для призначення суспільно корисних робіт. У разі вчинення повторного протягом року адмінправопорушення, пов’язаного з несплатою аліментів, передбачено застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк від 240 до 360 годин.