МОЗ оновило перелік протипоказань до профілактичних щеплень

До затвердженого переліку нових протипоказань не додавали, натомість покращили опис процедури щеплення

СуспільствоАнна Журба, 30 листопада 201910950

Міністерство охорони здоров’я оновило перелік медичних протипоказань і застережень до проведення профілактичних щеплень. Відповідний наказ зареєструвало Міністерство юстиції 26 листопада.

«Це дасть змогу гармонізувати українське законодавство з порадами Національної технічної групи експертів з питань імунізації, що базуються на рекомендаціях ВООЗ. До затвердженого переліку не додавали нових протипоказань. Внесені зміни дозволять лікарю надати кваліфіковані послуги майбутньому пацієнтові. Покращення опису процедури щеплення допоможе лікарю точно визначати абсолютні протипокази і свої дії у конкретних ситуаціях», – повідомила прес-служба МОЗ 29 листопада.

Відтепер протипокази для людей із можливою алергічною реакцією на компоненти вакцини класифіковані відповідно до можливих алергенів: яєчного білка, дріжджів, желатину, лактози і латексу. Протипокази для людей із первинним імунодефіцитом розділили за типами імунодефіциту. Окремо виділили рекомендації для вакцинування людей, які живуть поруч з людиною, яка має важку імуносупресію, імунодефіцит. Для людей із ВІЛ-інфекцією описали застереження для кожної вакцини.

Також окремо розписали питання вакцинації жінок під час вагітності. Зокрема, рекомендується щепитись вагітним або жінкам, які планують вагітність, від грипу протягом сезону грипу. Немовлят, які контактують з вагітними, можна щепити ротавірусною вакциною так само, як і інших малюків, котрі не мають таких контактів. Окремо описана вакцинація в період лактації: щеплення жінкам, які годують немовля, інактивованими вакцинами або вакцинами, що містять живий вірус, не впливає на безпеку жінки чи дитини, яка перебуває на грудному вигодовуванні.

Крім того, у МОЗ нагадали, що є абсолютні протипокази до профілактичних щеплень – це стани, при яких від щеплення людина може отримати більше негативних наслідків, ніж користі для здоров’я. Абсолютними протипоказами до профілактичних щеплень є порушення імунітету, анафілактичні реакції, тяжкі поствакцинальні реакції, гострі захворювання, неврологічні порушення та інші. Детальніше про них можна прочитати за посиланням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук