Прояви алергії виявили лише у 1,2% вакцинованих Covishield українців
МОЗ розповіло про перші алергічні реакції в українців на вакцину від Covid-19
В Україні на 10 тис. проведених вакцинацій від коронавірусу зафіксовано лише 126 алергічних реакцій. Про це 5 березня повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час години запитань до уряду на засіданні Верховної Ради.
«За статистикою, в нашій країні на 10 тис. проведених вакцинацій зафіксовано всього 126 незначних алергічних реакцій, практично всі вони мали легку форму. Це всього 1,2%», – заявив Степанов.
За його словами, за весь час вакцинації було зафіксовано лише один випадок, який вимагав нагляду лікарів. Але за кілька днів вакцинованого відпустили додому в абсолютно здоровому стані – це медичний працівник, який на наступний день почав виконувати свої обов'язки.
Серед симптомів реакцій на вакцину зафіксували, зокрема, підвищену температуру тіла, головний біль та слабкість.
Станом на 5 березня в Україні зробили 12 481 щеплення. Ці люди отримали по одній дозі вакцини. За добу вакцинували 2913 особи.
Переваги, протипоказання і побічні ефекти вакцини Covishield
В Індії оксфордську вакцину AstraZeneca виробляють у місцевому Інституті сироватки крові під брендом Covishield. Наразі індійський інститут є найбільшим виробником вакцин у світі з потужністю виробництва у понад 50 млн доз на місяць.
Covishield, виготовляють з ослабленої версії аденовірусу шимпанзе. Загалом препарат має широкий спектр дії. Коли вакцину вводять пацієнтові, вона стимулює імунну систему до продукування антитіл для атаки на будь-яку коронавірусну інфекцію.
Виробник рекомендує робити подвійне щеплення з інтервалом 4-12 тижнів. Однією з переваг препарату називають, те, що його можна безпечно зберігати за температури від +2 до +8 градусів.
Міжнародні клінічні випробування вакцини AstraZeneca показали, що коли людям вводили половину дози, а потім повну дозу, ефективність сягала 90%.
Інститут сироватки крові, який виробляє вакцину в Індії, заявляє, що Covishield є високоефективною, що підтверджується даними клінічних досліджень у Бразилії та Великій Британії.
Тим часом група з питань захисту прав пацієнтів All India Drug Action Network заявляє, що з затвердженням Covishield поспішили, оскільки виробник не завершив «перехідне дослідження» вакцини на індійцях.
За даними Інституту сироватки Індії, вакцина Covishield може бути протипоказана у низці випадків:
- важка алергічна реакція;
- підвищена температура тіла;
- порушення згортання крові або вживання антикоагулянтів; ослаблений імунітет;
- вагітність;
- грудне годування;
- використання іншої вакцини проти коронавірусу.
Найпоширенішими можливими побічними ефектами вакцини Covishield можуть стати: біль, почервоніння, свербіж, набряк або синці в місці ін'єкції, втома, озноб або гарячка, головний біль, нудота, біль у суглобах або м'язах.
Вакцина також може спричинити утруднення дихання. Крім того, фіксують блювоту та діарею. Серед рідкісних побічних ефектів було зафіксовано також зниження апетиту, запаморочення, пітливість, болі в животі та висипання.