МОЗ затвердило дорожню карту вакцинації від коронавірусу
Вакцинація від коронавірусу в Україні буде виключно добровільною
До теми
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов підписав Дорожню карту з проведення масової вакцинації від Covid-19 в Україні у 2021-2022 роках, яка, зокрема, передбачає, що за цей період має бути вакциновано щонайменше 50% населення. Про це Степанов написав у себе у Facebook.
Степанов нагадав, що імунізація проводитиметься на базі кабінетів і пунктів щеплень, яких наразі в Україні налічується понад 11 тис. Окрім того, будуть організовані мобільні бригади з імунізації, а також тимчасові центри вакцинації за прикладом Італії та Німеччини.
Міністр підкреслив, що вакцинація від коронавірусу в Україні буде виключно добровільною. Очільник МОЗ також оприлюднив інфографіку з деталями реалізації Дорожньої карти з вакцинації.
Так, згідно з інфографікою, перший етап буде охоплювати приблизно 355 тис. людей з критичним ризиком інфікування – медпрацівники, які надають допомогу хворим на Covid-19, люди і працівники в інтернатних закладах, будинках для літніх людей, військовослужбовці.
Під час другого етапу вакцинуватимуть людей з надзвичайно високим ризиком інфікування і тих, хто надає медпослуги. Таких приблизно 2,3 млн людей.
Третій етап вакцинації охопить осіб з високим ризиком захворіти і тих, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави – близько 7,2 млн людей.
Четвертий етап передбачає вакцинування людей з підвищеним ризиком інфікування та тих, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави – близько 11 млн осіб.
Під час п'ятого етапу будуть щеплювати інші категорії населення, які не входять до пріоритетних груп. Етап охопить близько 19 млн людей.
Як зазначив Степанов, Дорожня карта з проведення масової вакцинації від COVID-19 готувалася за участю профільних фахівців — національних і міжнародних експертів у сфері громадського здоров’я та імунізації, а також Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики.