МЗС України назвало «нікчемним» закон про спрощення отримання українцями громадянства Росії
Міністерство закордонних справ України розцінює прийняття російським керівництвом закону, який спрощує прийняття отримання російського громадянства українцями, як повне нехтування нормами міжнародного права і закликає українських громадян не піддаватися на такі провокації. Про це йдеться в офіційному коментарі МЗС України у понеділок, 31 липня.
«Розцінюємо такий крок держави-агресора як продовження правової дискримінації і обмеження прав громадян України, які в силу різних обставин живуть або працюють на території Росії, а також на окупованій нею території України. У зв'язку з цим закликаємо громадян України не піддаватися на подібні провокації...», - зазначили в українському зовнішньополітичному відомстві.
В МЗС назвали таке рішення російської влади «свідченням повної зневаги з боку держави-агресора міжнародного права та суверенітету інших держав» і наголосили, що відмова від громадянства України у формі направлення нотаріально завіреної заяви про відмову в повноважний орган країни громадянства нікчемна за своєю суттю та змістом. «Згідно з чинним законодавством України, єдиним документом, що засвідчує факт припинення громадянства України як шляхом виходу з нього, так і його втрати, є відповідний указ президента України», - нагадали у відомстві.
При цьому в МЗС запевнили, що в разі порушення прав і інтересів в РФ громадяни України отримають всю необхідну консульську підтримку в дипломатичних і консульських установах України.
Як повідомлялося, Держдума РФ прийняла поправку про спрощене отримання українцями громадянства РФ на підставі нотаріально завіреної відмови від громадянства України. Для громадян України з 1 вересня вводиться правило, що відмова від українського громадянства підтверджується заявою людини, яку вона направляє в відповідні органи влади цієї країни. Документом, який підтверджує відмову від українського громадянства, є нотаріально завірена копія заяви громадянина про відмову від наявного у нього громадянства України. 30 липня президент РФ Володимир Путін підписав відповідний закон.