На Львівщині 31 000 зареєстрованих мисливців
"За останніх п’ять років на Львівщині кількість мисливців зросла від 25 до 31 тис. чоловік. Реально полюють 13-14 тис. мисливців", - повідомив сьогодні, 28 березня, начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека під час розширеної колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, Держуправління навколишнього природного середовища області.
Колегію було присвячено стану ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь Львівської області та виконання ними зобов’язань договору про умови ведення мисливського господарства за 2004-2007 роки.
Серед позитивних результатів роботи в останні роки відзначено зростання динаміки чисельності основних видів мисливської фауни. Хоча перший заступник начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища Львівської області Стефан Татух відзначив, що цей приріст є низьким. "У нас приріст кабана 4% при нормі 30%. Також у нас погано ведуться роботи з обліку фауни", - зауважив С.Татух. Було відзначено слабку роботу у боротьбі з браконьєрством та недостатню заготівлю кормів для зимової підгодівлі.
У 2007 році веденням мисливського господарства займалися шістдесят користувачів. У тому числі 14 підприємств Львівського облуправління лісового господарства на площі 500 тис. га. Витрати на ведення мисливського господарства у 2007 році становили 4 млн 457 тис. грн. Витрати на охорону та відтворення мисливської фауни становили 1 млн 239 тис. грн. Минулого року було складено 298 протоколів на порушників правил полювання. Державна екологічна інспекція в 2007 році передала до суду 10 справ за незаконне полювання та наклала на 20 393 грн штрафів.
З метою покращення стану ведення мисливського господарства колегія постановила проводити постійний аналіз стану мисливських господарств, посилити охорону мисливських угідь, розробити проекти ведення мисливських господарств на п’ять років, провести комплексні заходи спрямовані на відтворення мисливських тварин, встановити необхідну кількість інформативних знаків біля мисливських угідь, упорядкувати чисельність єгерської служби (зокрема, впорядкувати нарахування заробітної плати, оскільки в деяких угіддях вона становила 70 грн, 150 грн).