На Львівщині онкологи частіше діагностують рак грудей на ранній стадії

Торік обстежили понад 33 тисячі жінок і виявили майже 440 злоякісних пухлин

На Львівщині онкологи частіше діагностують рак грудей на ранній стадії
фото умовне
Якщо рак молочної залози виявили на ранній стадії, то у 95%, як твердять лікарі,, можливе повне одужання

Торік на Львівщині онкологи виявили на 20% більше випадків захворювання на рак грудної залози, ніж у 2017 році. Під час обстежень виявили майже 440 злоякісних пухлин. Майже у третині випадків захворювання виявили на першій стадії, яка найкраще піддається лікуванню і у 95% випадків гарантує повне одужання, повідомляє МОЗ.

Такого результату львівським онкологам вдалося досягти завдяки новому сучасному обладнанню, яке закупили в рамках субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області», що є частиною спільного проекту Світового банку та МОЗ.

У рамках цього субпроекту для шести міжрайонних скринінгових центрів – у Дрогобичі, Самборі, Стрию, Червонограді та у Львові (міський і обласний центри) – закупили цифрові мамографи з можливістю 3D-томосинтезу, УЗД-апарати експерт-класу та апарат ЕХО-КГ з доплером судин.

У 2018 році лише у цих центрах за допомогою цифрових мамографів лікарі обстежили понад 33 тисячі пацієнток і виявили близько 440 злоякісних пухлин. Окрім того, провели понад 500 тисяч цитологічних мазків з шийки матки і виявили 256 ракових пухлин на різних стадіях розвитку. Усіх жінок скерували на лікування.

Серед жінок, яких обстежували, майже у 30% рак грудної залози виявили на першій стадії, а рак шийки матки – майже у 75%. Це та стадія раку, яка найчастіше проходить непомітно і жінки вкрай рідко звертаються до лікарів. Водночас саме на цій стадії рак можна вилікувати з найменшими ризиками для життя і здоров’я. Скажімо, у 95% випадків лікування раку грудної залози на першій стадії закінчується повним одужанням. Тож лікарі закликають усіх жінок періодично проходити профілактичні огляди.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук