На Львівщині почали будувати притулок для ведмедів
Туди переселятимуть тварин, яких врятують від жорстоких умов
На Львівщині з'явиться ведмежий притулок. Його відкриє австрійська благодійна зоозахисна організація «Чотири лапи». 20 гектарів поблизу села Домажир на Яворівщині перетворять на прихисток для знедолених ведмедів. Наразі заклали перший камінь у будівництво.
Такий проект започаткувала австрійська благодійна зоозахисна організація «Чотири лапи», яка співпрацює із 13 країнами Європи, Африки і Азії. Тепер організація подалася і в Україну, бо тут потребують порятунку 70 ведмедів. Вартість такого будівництва більше 600 тисяч євро.
Утримувати притулок буде той же благодійний фонд.
«Гроші на цей проект будуть надходити з-за кордону, із Німеччини, Швейцарії, Австрії і, можливо, також з Нідерландів і Великобританії. Заможні люди дають свої пожертви, аби врятувати ці тварини і дати їм належні умови», ― повідомив президент благодійної зоозахисної організації «Чотири лапи» Гельмут Дунглер.
Невеличкий центр порятунку чотирилапих австрійці уже відкрили поблизу Житомира. Там квартирує п’ять тварин в умовах, наближених до дикої природи.
«У нас дуже гарні умови, кожен ведмідь має свій великий вольєр, велику територію. У вольєрі є озеро. Зоологи складають гарний раціон, вони мають природну берлогу», ― розповів працівник Житомирського центру порятунку ведмедів «Надія» Олександр Леонов.
За тим же принципом діятиме притулок і під Львовом. На одну тварину буде по півгектара землі. Найперше там знайдуть прихисток ті ведмеді, яких вдасться врятувати із так званих притравлювальних станцій, де на тварин цькують мисливських псів, а також із пересувних цирків і зоопарків.
У туристів буде можливість приїжджати у цей притулок, подивитись на тварин. Місцеві не заперечують проти такого сусідства.
«Нам приємно, що у нашому маленькому селі відкрили притулок з ведмедями, що не будуть вони бідувати, їх більше не будуть калічити і спускати на них собак. Думаю, ми зживемося з ними», ― зізналася місцева мешканка Каріна.
Перші ведмеді з'являться у притулку «Домажир» уже за рік. Загалом там зможуть опікуватися тридцятьма тваринами.