На Львівщині прикордонники продемонстрували, як службові собаки шукають наркотики і зброю
У Великих Мостах відбувається всеукраїнська першість серед собак прикордонників
У Великих Мостах стартувала щорічна всеукраїнська першість серед чотирилапих прикордонників. Зібрали два десятки кращих із кращих. Знайти в багажі вибухівку, наркотики чи контрабандні сигарети – їхня робота. Їх не підкупиш, і не здуриш.
Легенда навчань максимально наближена до робочих буднів прикордонників. Спершу роблять закладку контрабандних сигарет. Далі по сумках із одягом прикордонники розпихають джентльменський набір не просто контрабандистів, а злісних порушників кордону.
«Це героїн, гашиш та канабіс. Вибухові речовини: це амонід, тротил та боєприпаси», – розповідають прикордонники.
Кожна порода має свій перелік професійних навиків. Спаніелі, малінуа, лабрадори і, звичайно, ж німецькі вівчарки – це ті породи, з якими працюють прикордонники роками. Досвідчені кінологи кажуть, результат можна розділити 50 на 50.
«Оцінюючи кінологічну групу, ми дивимося на цей тандем. Як вони працюють, чи є в них розуміння одне одного. Якщо кінолог не розуміє свого собаку, а собака не відчуває свого кінолога, то результату в нас не буде», – пояснив головний суддя змагань Михайло Удовенко.
У змаганнях серед інших службових собак бере участь і спаніель Джесі – нова зірка пункту пропуску «Рава-Руська». На службі із грудня разом із Романом Гасюком. Та, за менш ніж рік роботи, вже винюхала чималий арсенал зброї. Для собаки це просто гра, яка дає результати.
«Спочатку ми апортувальним предметом виробляємо в собаки пошукову реакцію. Чи на багажі, чи на транспортному засобі, чи в приміщенні. Потім ми до апортувального предмета додаємо запах, на що будемо вчити. Чи наркотичні речовини, чи вибухові речовини і зброю», – пояснив прикордонник Роман Гасюк.
Готувати собаку до служби починають з 6 місяців у розпліднику. Вже тоді можна визначити, кажуть кінологи, виросте зі щеняти пошуковець, спеціалізуватиметься на наркотиках та зброї, чи стане тактичним штурмовиком.
«Підготовка собак і кінологів змінюється у зв'язку з потребами кордону. Коли виникла ситуація на Сході України, ми готували собак для розмінування, пошуку мін, пошуку диверсійних груп. Ми успішно здійснюємо таку підготовку», – розповів у коментарі ZAXID.NET Новинам начальник циклу кінологічних дисциплін Кінологічного навчального центру Держприкордонслужби України Дмитро Суржа.
Середній вік службових собак прикордонників близько 10 років.