У ЛКП «Лев» шукають для навчання другу собаку-візитера
Зараз на підприємстві триває підготовка першої собаки – міні-лайки Лоли
Зараз на підприємстві ЛКП «Лев» триває підготовка першої собаки-візитера, яку будуть приводити до дітей з інвалідністю та літніх людей. Наразі пройшла відбір і вже навчається з кінологом міні-лайка Лола. Собачка вміє давати лапу, слухняно реагує на людей та інших собак. Але попереду ще два місяці навчання.
Лола потрапила до притулку після ДТП. У лайки був перелом тазу. Через це вона досі важко сідає. Лола спокійна та виважена. Саме така, яку потрібно для визитів до людей.
«Собака не має кидатись, має брати їжу, але не кидатись активно. Тобто, якщо ми сказали, що не можна, кинули на землю, то собака не має брати. Вона не має виривати їжу з руки, не має кусати пальці. Тільки, коли ми дали. Тому що діти також можуть мати якесь печиво в руках, можуть мати їжу, аби не травмувати дитину», – каже кінолог із ЛКП «Лев» Володимир Вань.
Собака має спокійно реагувати на біль та стискання. І так само без надмірних емоцій гуляти на поводку чи реагувати на інших собак.
«Коли йде собака, вона не має бігти до неї, вириватись і не має бути проявів агресії», – наголошує кінолог.
Поки що в ЛКП «Лев» відібрали лише Лолу, але хотіли би знайти ще одну таку собаку. Їх навчать певних трюків, а тоді сформують програму тривалістю в одну годину, з якою й приходитимуть у гості до літніх людей чи дітей з інвалідністю.
«У цій роботі будуть включені трюки. Це може бути читання з дітками, коли собака уважно слухає, вивчання букв із дітьми, де собачка, коли лежать розкладені, вибирає із роздрукованих певну букву», – додав Володимир Вань.
Мета підготовки таких собак, пояснюють в ЛКП «Лев», показати, що безпритульні собаки це не тягар для суспільства. Вони також можуть брати участь у соціальному житті та допомагати людям.
«Будемо працювати з бібліотеками, можливо, тут квести на території підприємства організуємо, де подивимося, як це все буде працювати і паралельно будемо шукати також виходи, щоби працювати і допомагати в реабілітації тих людей, які цього потребують», – сказала директорка ЛКП «Лев» Оксана Кошак.
А позитивний вплив від спілкування з твариною буде, гарантують психологи.
«Навіть на фізіологічному рівні зменшується тиск, серцево-судинна система заспокоюється, серце починає повільніше битись. Соціалізація старших, одиноких людей покращується, аутичні дітки стають більш контактними», – пояснила психологиня Оксана Наконечна.
Навчання собак та провідника триватиме два місяці. Пізніше з чотирилапими завітають у геріатричний пансіонат та реабілітаційний центр «Джерело».