На Львівщині розробили план підготовки до повені
На Львівщині розроблено і затверджено план організаційних та практичних заходів щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та дощових паводків. Про це йшлося під час проведення селекторної наради з головами райдержадміністрацій, районних рад та міськими головами міст обласного значення за участі керівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади та керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, яка відбулась 21 березня за головування М.Цимбалюка.
«Ми повинні провести розчистку меліоративних каналів, щоб запобігти підтопленню земель сільгосппризначення», – наголосив голова ЛОДА.
Аналогічні Плани розроблені райдержадміністраціями, міськвиконкомами міст обласного значення, обласними спеціалізованими службами цивільного захисту, причетними до його виконання установами, організаціями та підприємствами, розташованими на території області.
На 1 березня 2011 року виконано наступні заходи: уточнено карти-схеми зон можливого затоплення, визначені об’єкти життєзабезпечення населення, транспорту та інші об’єкти господарювання, що можуть зазнати негативного впливу водопілля, уточнені плани та розрахунки сил для підриву можливих льодових заторів. На цей час в області є необхідна кількість вибухівки для проведення таких підривних робіт.
Розвиток весняної повені відбувався фактично, відповідно до прогнозу Львівського гідрометеоцентру. Підйом води на річках басейну Дністра спостерігався в межах до 154 см (максимальний підйом - 15 березня на р. Стрв’яж, с. Луки Самбірського району), при прогнозі до 1,5 м, на решті річок басейну значно нижчий. Сніг з території області повністю зійшов у період з 12 по 15 березня. У зв’язку з невеликою товщиною льоду заторних явищ на річках області не спостерігалось. Річки області звільнені від льоду природним шляхом. Станом на вечір 16 березня на ріках лід зійшов повністю.
Ситуація щодо повеневої обстановки в області є контрольованою.