На Львівщині випробовують кримські парашутні системи
На базі вертолітної частини армійської авіації, що у смт. Новий Калинів на Львівщині, група офіцерів Державного науково-випробувального центру ЗС України (м. Феодосія) розпочали контрольну експлуатацію парашутів українського виробництва "Статус-СП" та "Скаут", розроблених та виготовлених феодосійським ТзОВ "Фирма "Передовые технологии парашютостроения", - повідомили ZAXID.NET у Регіональному медіа-центрі МО України (м. Львів).
Водночас із контрольними випробуваннями військові науковці також надали допомогу особовому складу 56 окремого вертолітного загону, який готується до виконання миротворчої місії в Ліберії. Під наглядом досвідчених парашутистів (всі військовослужбовці управління наукових досліджень озброєння та військової техніки Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України є майстрами парашутного спорту) вертолітники виконали обов’язкову програму стрибків із парашутом.
За словами керівника наукової групи начальника відділу-старшого парашутиста випробовувача ДНВЦ Збройних Сил України Ігоря Сили, дослідження над керованою парашутною система спецпризначення "Статус-СП", які фахівці здійснювали минулого року на базі військової частини у Новому Калинові, виявилися успішними. Ця парашутна система пройшла державну сертифікацію й була схвалена оборонним відомством нашої держави. Слід відзначити, що 4 комплекти "Статус-СП" Міноборони України вже закупили для використання у одному з елітних підрозділів розвідки Збройних сил. Вартість одного комплекту новітньої керованої парашутної системи спецпризначення - 12 тисяч гривень. Відтепер "Статус-СП" стане замінником старих радянських парашутів-крил ПС "Лісник-2".
У програмі цих випробувань - робота з контрольної експлуатації першої серійної партії з дев’яти одиниць системи парашутної тренувальної "Скаут" та чотирьох комплектів "Статус-СП". "Скаути" призначені для початкового навчання льотного складу та парашутистів усіх спеціальностей, виконання стрибків з круглими парашутами, а також виконання (з певними обмеженнями) парашутистами-рятувальниками і парашутистами-десантниками стрибків з парашутом за спеціальним завданням, як поодинці, так і групою. Парашутист-випробовувач розповів, що парашютна система "Скаут" також готується для потреб українського війська. На даний час документи про прийняття даного зразка на озброєння у підрозділах ЗС України перебувають на затвердженні у керівництва військового відомства. Під час контрольної експлуатації, яка триватиме до 7 листопада випробовувачі ДНВЦ Збройних Сил України мають здійснити близько 120 парашутних стрибків із різними умовами їхнього виконання. Ігор Сила відзначив, що підприємство-виробник у серійній партії ліквідувало всі вказані випробовувачами недоліки, які були виявлені під час торічних досліджень.