На Львівщині закінчилися міжнародні військові навчання «Кленова арка»
Міжнаціональна співпраця та стандарти НАТО. У центрі миротворчості та безпеки урочисто завершились командно-штабні навчання «Кленова арка 2016». До Старич спеціально приїхали близько двохсот військовослужбовців з України, Польщі та Литви. А от наставниками стали канадські інструктори.
Україну на навчанні представили воїни десантно-штурмового батальйону 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ВДВ, яка входить до складу приданих підрозділів Литовсько-Польсько-Української бригади. Під час навчання, її представники у штабі вони стежать як виконується бойове завдання, аналізують ситуацію та швидко приймають рішення.
«На даний момент провели три операції по стабілізаційним діям, оборонним діям і проводимо вже контрнаступальні дії з відновлення лінії розмежування, що можливо стане і є притаманним для наших військ в районі проведення антитерорестичної операції», – каже командир 1-го десантно-штурмового батальйону Олег Баляс.
Для цих навчань розробили спеціальний сценарій, аби врахувати ситуації, які траплялись на Сході України. Мова навчань – англійська. Адже учасники представники штабу литовсько-українсько-польської бригади. Та головна мета – навчити співпрацювати підрозділи з різних країн .
«Останнім часом багато операцій проводились на міжнародному рівні в складі багатонаціональних контингентів і такі навчання нам дають можливість працювати спільно», – каже командир 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Володимир Шворак.
«Мультинаціональні операції доволі складні по своїй природі, але це те, що потрібно сьогодні для міжнародної безпеки. Тому ми в Канаді дуже раді тісній співпраці трьох націй і щасливі підтримати навчання «Кленова арка», — зазначив командир 5-ї дивізії Збройних сил Канади, Карл Тюрен.