На місці хрещення Юліуша Словацького на Тернопільщині відкриють пам’ятну таблицю
3-7 вересня 2009 року у м.Кременець відбуватимуться заходи з відзначення 200-річчя від дня народження польського письменника Юліуша Словацького. На урочистості прибуде делегація Великопольського воєводства Польщі на чолі з віце-маршалком Войцехом Янковяком. Польська делегація візьме участь у літературно-мистецькій акції "Діалог двох культур", відкритті пам’ятної таблиці на місці хрещення Юліуша Словацького у костелі Кременецького ліцею, відвідає музей Юліуша Словацького та виставку народних умільців, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі Тернопільської ОДА.
Делегація Великопольського воєводства зустрінеться також з головою Тернопільської обласної державної адміністрації Юрієм Чижмарем.
Формат проведення зустрічей протягом перебування делегації дасть можливість обговорити взаємну зацікавленість у налагодженні культурного та туристичного співробітництва, а також розглянути пріоритетні напрямки розвитку економіки та можливі шляхи побудови двосторонніх відносин.
Юліуш Словацький, польський поет і драматург, народився 4 вересня 1809 року у місті Кременець на Волині, нині Тернопільська область. Від 1819 року Юліуш навчався у гімназії у Вільно.
Вчився у Віленському університеті (1825—1829), потім жив у Варшаві, а з 1831 р. — на еміграції (у Франції, Швейцарії, Італії).
Помер у Парижі, його тіло перевезене 1927 року до Кракова і поховане у Вавелі.
В частині своїх творів Словацький відтворює чимало подій з історії України (драми: "Срібний сон Саломеї", "Беньовський" та "Ксьондз Марек" — з доби Коліївщини і Барської конфедерації; "Ян Казімір" — дійшла в уривках, з часів Хмельниччини), змальовує пейзаж Волині і Поділля та м. Крем'янця("Фантази", "Балладина", "Лілля Венеда") і українські мовні елементи (Duma ukraińska, Żmija); події в драмі "Мазепа"Мазепою) відбуваються в одному з подільських замків.
Твори Словацького перекладали на українську мову Олена Пчілка (1910 року видала книжечку про нього зі зразками його творів), І.Верхратський, Михайло Старицький, Василь Щурат, Микола Зеров ("Мазепа", римований вірш замінений на білий, "Балладина"), Максим Рильський, Микола Бажан, М.Зісман, Борис Тен та ін.
Поет був тісно пов'язаний з Україною. Їй він присвятив свої твори "Пісню козацької дівчини", драми "Ян Казимір" та "Срібний сон Саломеї", поему "Змій".