На наступній сесії ЛМР депутати розглянуть питання про підтримку родин загиблих Героїв
Проект ухвали винесуть на наступну сесію ЛМР
Окрім низки допомог та виплат, які запровадило місто та вже отримують бійці, на наступну сесію ЛМР планують винести ухвалу про підтримку родин загиблих Героїв.
«Ми маємо хороший приклад програми, яка допомагає та сприяє хлопцям, які на війні. Ми фіналізуємо ухвалу, яка дасть більший захист для цих родин. На наступну сесію ця ухвала буде готова, буду просити її підтримати. Дякую пані Пасевич та пані Пак за небайдужість», – прокоментував мер Львова.
За інформацією прес-служби ЛМР, у Львові для соціальної підтримки воїнів АТО/ООС запровадили чимало соціальних програм. Серед них є унікальні для України допомоги:
— по 100 тис. грн для бійців-мешканців Львова (програма «Про захист інтересів учасників антитерористичної інформації»). Цю допомогу вже отримали 3170 учасників бойових дій, і на її фінансування загалом передбачено 600 млн грн – програма діятиме до 2022 року включно.
— по 25 тис. грн контрактникам-мешканцям Львова, у разі підписання контракту з бойовою частиною Збройних сил України на строк не менше 3-х років. За попередніми підрахунками, саме на цю допомогу на початковому етапі можуть претендувати до 500 осіб).
Також діє «Комплексна програма підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей – мешканців м. Львова». Вона передбачає надання 20 видів допомог (у тому числі пільг на оплату ЖКП) та соціальних послуг. Упродовж дії програми – з серпня 2014 року до сьогодні – допомог та соціальних послуг на загальну суму понад 88 млн грн отримали 17 тис. осіб.
Також у Львові за кошти міського бюджету надано 98 квартир для учасників бойових дій та їхніх сімей. З них: 52 квартири – у будинку для бійців на вул. Під Голоском (усі квартири – двокімнатні, їх отримали бійці з числа дітей-сиріт або позбавлених батьківської опіки, родини загиблих та особи з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни на сході України); 18 квартир – у будинку на вул. Б. Хмельницького (ці квартири отримали: сім’ї військовослужбовців-учасників АТО, які загинули під час проходження військової служби; учасники АТО, які отримали поранення, контузії, каліцтва під час участі в АТО та є особами з інвалідністю внаслідок війни 3 групи, а також сім’ї учасників АТО, які виховують 5 і більше дітей). Крім того, у 2015−2016 роках місто придбало житло 28 сім’ям бійців, які втратили нижні кінцівки.
Нагадаємо, що з травня 2016 року у Львові на вул. Пекарській, 41 діє Центр надання послуг учасникам бойових дій. Він, окрім надання послуг, допомагає бійцям у працевлаштуванні, скеровує на оздоровлення, організовує освітні, культурні та розважальні заходи і проекти. Також центр приймає документи на міські програми соціального захисту бійців та членів їхніх сімей.
Загалом у Львові мешкає 6 823 учасників АТО/ООС: серед них — 459 осіб з інвалідністю. Загинуло 96 львів’ян.