На «Підкамені-2012» можуть встановити правила поведінки
«Фестиваль «Підкамінь 2011» відбувся. Для нас це - п’яте свято. Він був найбільш масовим за всі роки. Ми не маємо наміру зупинятися, і вже маємо ряд ідей, як організовувати фестиваль у наступному році», - заявив 26 липня під час підсумкової прес-конференції співголова оргкомітету заходу Олександр Ганущин.
О.Ганущин додав: «Учасники були такі ж, як у попередні роки, але їх було значно більше. Так 23 липня було близько 20 тис. осіб. Тоді ми відчували деякі труднощі з паркуванням автомобілів, з організацією руху на полі, але якось це все проминуло, і ми бачили купу щасливих облич на полі, а пізніше силу силенну позитивних відгуків у соціальних мережах, що в рази переважають над негативними. Тому вважаємо завдання виконаним».
За його словами, найбільшими проблемами було те, що далеко не всі відвідувачі фестивалю і місцеві підприємці селища Підкамінь відгукнулися на заклик організаторів зробити «Підкамінь» безалкогольним. «25 підприємців, що приїхали на фестиваль горілки не мали. Продавати пиво ми їм не забороняли, бо це б не пройшло. Але, на жаль, селище Підкамінь не відгукнулося на заклик. Якщо за 1,5 км все те, що заборонено, є, то воно стає доступним. Для нашої молоді 1,5 км – це не відстань».
Крім цього, як зазначають організатори, не надто високою поки що є екологічна свідомість відвідувачів фестивалю. Далеко не всі викидали сміття в відведених місцях, багато сміття залишено у лісі. «Фестивальне поле уже прибрали, волонтери продовжують прибирати у лісі. Ніхто сміття там залишати не збирається, але поки що розраховувати на високу екологічну свідомість відвідувачів не додводиться», - зазначив О.Ганущин.
Щодо інформації про вилучення правоохоронцями на фестивалі 1 кг наркотиків рослинного походження, О.Ганущин прокоментував ZAXID.NET: «Якщо говорити правду, ми просили внутрішні війська, які це й виявили, щоб вони проявили надзвичайну пильність. Не можу сказати, що ми чогось подібного чекали, але чекали великої кількості учасників і розуміли, що те місце, де є 10 і більше тисяч молоді - це більше, ніж приміром стандартний гуртожиток будь-якого з вишів Львова, в якому, як розумієте, може існувати якась така точка. Нам шкода, що виявлення було лише одне, але це у будь-якому випадку налякає тих, хто цим планував займатися надалі. Міліція має робити свою справу однаково якісно як на фестивалі, так і в кожному гуртожитку, при кожній школі, у кожному мікрорайоні. Чим краще працює міліція у цьому відношенні, тим здоровішою буде наша молодь».
Співголова оргкомітету фестивалю, представник комісії з питань культури Львівської облради Ігор Криськів додав: «Наша комісія буде рекомендувати організаторам усіх фестивалів, які відбуваються на Львівщини, брати цей досвід на озброєння, і залучати до забезпечення правопорядку власне внутрішні війська, які працюють високопрофесійно».
Загалом організатори розглядають можливість наступного року територію для проведення фестивалю взяти в оренду, за таких умов, кажуть вони, можна встановлювати правила поведінки на заході, і вимагати їх дотримання.