На ремонт фасаду і даху Музею Пінзеля у Львові дадуть 3 млн грн

25 березня 20130
На ремонт фасаду і даху Музею Пінзеля у Львові дадуть 3 млн грн
фото ZAXID.NET
Скульптури Пінзеля

3 млн грн цього року скерують на ремонтно-реставраційні роботи фасадів та даху пам’ятки архітектури XVII ст. – Музею Пінзеля у Львові. Кошти передбачено у бюджеті розвитку міста на 2013 рік.

Загалом на збереження, розвиток, реконструкцію та реставрацію пам'яток історії та культури Львова у бюджеті розвитку передбачено 10,3 млн грн.

З них також передбачено 650 тис. грн на реставраційно-ремонтні роботи Вірменського Собору; 339,3 тис. грн – на ремонт і реставрацію храму Святої Трійці на вул. Тершаковців, 1-а; 600 тис. грн – на ремонт дахів храму св. Івана Золотоустого на вул. М. Лисенка; 43, 120 тис. грн – на ремонт даху церкви Вознесіння Господнього на вул. Старознесенській, 23.

На реконструкцію зовнішнього освітлення фасаду церкви Вознесіння Господнього на вул. Старознесенській, 23 депутати передбачили у бюджеті розвитку 120 тис. грн.

Для проведення реставрації балконів головного фасаду пам’ятки архітектури адміністративного будинку на вул. С. Бандери, 1 (будівля Львівського міського управління міліції (колишні казарми жандармерії), до якого примикає колишня політична в'язниця – «Тюрма на Лонцького») передбачено 180 тис. грн.

Ще 320 тис. грн скерують на ремонт і реставрацію пам’ятки архітектури на вул. Д. Вітовського, 55, де зараз розташоване обласне управління СБУ (колишня будівля адміністрації Міських електричних закладів. Збудована у 1935—1936 роках).

Додамо, кошти на ремонт даху костелу Кларисок у Львові, де розміщено експозицію Музею Пінзеля, мають закласти в бюджеті розвитку міста на 2013 рік.

Костел Кларисок, в якому розташований Музей Пінзеля, перебуває у комунальній власності. Попри те, начальник управління охорони історичної спадщини Львівської ОДА Валерій Потюк 4 грудня 2012 року заявив, що костел треба передати державі. Натомість заступник мера Львова з гуманітарних питань Василь Косів назвав цю заяву недолугою спробою пояснити відсутність фінансування з держбюджету на збереження пам’яток у Львові.

Як інформував ZAXID.NET, скульптури Іоана Пінзеля після експозиції у Луврі в Парижі повернулись до Львова і до завершення ремонтних робіт у Музеї Пінзеля перебуватимуть у Львівській національній картинній галереї на вул. Стефаника,3.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук