На Сихові презентували проекти пам’ятників героям Небесної Сотні

На Сихові презентували проекти пам’ятників героям Небесної Сотні
фото ZAXID.NET
Пам'ятник, де два крила символізують схід і захід України

На Сихові показали проекти пам’ятників героям Небесної Сотні. Художники запропонували 20 проектів, один з яких встановлять на площі перед кінотеатром ім. Довженка.

«Ми не називаємо авторів проектів, аби на журі не впливали відомі прізвища чи зв'язки. Окрім анонімності, до проектів не мали жорстких вимог. Навіть не наголошували на тому, щоб це був пам’ятник, монумент чи меморіальний простір», – розповів член громадського організаційного комітету зі встановлення пам’ятника героям Небесної Сотні Роман Гунда.

 

Організатори приймали пропозиції від художників до 31 травня. Серед запропонованих проектів колони з елементами облич Небесної сотні, стела зі скла, восьмиметровий монумент, іменний монумент Юрію Вербицькому, бетонна фігура людини зі піднятими вгору руками.

Пам'ятник має бути зведений за гроші меценатів, відтак, після того як буде визначений переможець, організатори оголосять збір благочинних внесків.

Подивитися на проекти можна на другому поверсі кінотеатру ім. Довженка до кінця червня. Після цього журі визначить переможців.

Водночас у міській раді запевняють, що конкурс проходить  без їхнього відома, вони рекомендували планувати пам'ятник у іншому місці.

Як розповів ZAXID.NET начальник відділу художньо-архітектурного оформлення міста Віктор Пецух, Львівська міська рада надсилала листи-роз’яснення з пропозиціями змінити місце встановлення пам’ятника. Фахівці радили активістам розташувати пам'ятник між церквою Різдва Пресвятої Богородиці та супермарктом «Арсен» на проспекті Червоної Калини, 70.

Місце, де радять розташувати пам'ятник міська рада(ліворуч) та активісти(праворуч)

«Питання розташування пам'ятника досі дискусійне, міська рада рекомендує одну ділянку, а активісти вперто хочуть іншу. Існує також міський проект створення меморіального простору із вшанування пам’яті героїв Небесної сотні. На вулиці Кривоноса ми облаштуємо меморіальний громадський простір», – розповів Віктор Пецух.

На думку Віктора Пецуха, міська рада перевірятиме законність цього конкурсу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук